Logo

Talentovaný Matúš Rybár MVP v Španielsku, Teličák v reprezentácii do 18 rokov

20.12.2022 10:55
PDBASKET

Prievidzský basketbal má aj v súčasnosti dobré zastúpenie na rôznych úrovniach, veď stačí spomenúť ako príklad už aj mená týchto troch odchovancov. Matúš Hronský získava prvé skúsenosti s prestížnou univerzitnou súťažou NCAA, Vladimír Brodziansky hráva v Eurolige a Marek Jašš je hrajúcou ikonou BC Prievidza.

Mládežnícka basketbalová akadémia (MBA) Prievidza vychováva tiež ďalšie mladé talenty a vďaka fungujúcej spolupráci s BC Prievidza sa pred niekoľkými týždňami konala akcia pre deti zo škôlok, ktoré si zašportovali priamo na palubovke športovej haly spolu s hráčmi A tímu.

Juniori MBA Králik, Teličák či Gajdoš zas sú súčasťou súpisky BC a môžu aj v zápasoch získavať skúsenosti s mužským basketbalom. A práve 17-ročný Radoslav Teličák dostal v priebehu uplynulých dní príležitosť aj v národnom výbere do 18 rokov.


Reprezentácia Slovenska do 18 rokov sa v dňoch 16. - 18. decembra zúčastnila na European Youth Basketball League (EYBL) v talianskom Borgomanere. 

V zostave nechýbal Teličák. Prievidzský mladík nedávno zaznamenal svoje prvé body v našej najvyššej súťaži v drese BC a bodovo sa teraz presadil v každom stretnutí v EYBL. V priemere si pripísal 9.3 bodu na zápas.

Najlepším strelcom a MVP slovenského tímu bol pritom ďalší z odchovancov MBA, 16-ročný Martin Chlupis, ktorý aktuálne pôsobí v USK Praha.


Ešte pred naším posledným domácim zápasom sme ocenili aj ďalšieho z talentovaných mladíkov MBA. Matúš Rybár získal ocenenie MVP na prestížnom mládežníckom podujatí v Španielsku. Stal sa najužitočnejším hráčom turnaja Minicopa Endesa.

Pred úvodným rozskokom zápasu proti Rytierom ho ocenili členovia vedenia nášho klubu, Peter Zvara a Roman Kováčik.

Foto: Ladislav Szibilla