Logo

Tím je kompletný, príprava prebieha v náročnejších podmienkach

16.8.2023 20:12
PDBASKET

Príprava BC Prievidza na novú sezónu vstúpila do ďalšej fázy a k mužstvu sa tento týždeň pripojili aj zahraničné posily.

S tréningovým procesom sme začali od pondelka 7. augusta najskôr s domácimi hráčmi, ku ktorým sa neskôr pridali aj legionárske posily. Na rozdiel od predošlého ročníka sme teda začali oficiálnu prípravu až o čosi neskôr, za čím stojí niekoľko dôvodov.

"Minulú sezónu sme síce začali prípravu ako prvý tím v lige, ale aj tak nám to v konečnom účtovaní príliš nepomohlo. Nemali sme kompletný káder a vymenení boli postupne práve tí traja hráči, ktorí tu boli od začiatku. 

Tentoraz do toho vstúpilo viacero faktorov a aj vzhľadom na výmenu palubovky v športovej hale ešte nemáme k dispozícii plnohodnotnú telocvičňu. Preto sme sa tomu museli prispôsobiť a začať s prípravou so zahraničnými hráčmi o niečo neskôr," ozrejmil situáciu Roman Kováčik z vedenia klubu.

Momentálne tak trénujeme v priestoroch ZŠ S. Chalupku a v ďalšom týždni budeme trénovať v športovej hale v Bánovciach nad Bebravou, ktorá už rozmermi spĺňa naše potreby a budeme tam môcť absolvovať plnohodnotné tréningy.

Čo sa týka hráčov, ako posledný v utorok večer priletel Brandon Knapper, ktorého rovnako ako ďalších zámorských hráčov vyzdvihla z letiska spoločnosť Super Taxi. Táto firma patrí k našim dlhodobým partnerom a ďakujeme jej aj za tohtoročnú pomoc s transfermi.

Tím bude následne trénovať v kompletnom zložení až po tom, ako Brandon absolvuje vstupnú prehliadku. Pre náš klub je kľúčové, aby sme ešte pred zapojením hráčov do tréningového procesu mali komplexný prehľad o zdravotnom stave našich hráčov.

Prehliadku už má medzitým za sebou zvyšok kádra a nižšie si môžete pozrieť krátke zostrihy z prehliadok v Diagnostickom centre Kompava METFLEX v Novom Meste nad Váhom. Ďalšiu časť prehliadky absolvovali hráči u dlhoročnej fyzioterapeutky BC, Mgr. Stanislavy Gogovej.