Logo

Tlak je rovnaký na každej strane, hovorí pred sobotou Kevin Anderson

7.4.2023 9:15
PDBASKET

Autor: Michal Duchovič, basketliga.sk


Už v prvom zápase série nebola Prievidza ďaleko od toho, aby proti Svitu uspela. V domácom prostredí úspešne eliminovala herné výpadky a chyby, pred solídnou návštevou si vybojovala víťazstvo a hlavne rozhodujúce rozuzlenie prvého kola play off.

Divácky boom v oboch mestách dodáva týmto zápasom extra šťavu, čo sa potvrdilo na hornej Nitre, kde prišlo podľa oficiálnych údajov viac ako 2000 fanúšikov. Vo výbornej kulise sa bolo na čo pozerať, v jednom momente bol na tom lepšie Svit, následne Prievidza. „Myslím si, že sme ako tím hrali dobre a v koncovke sme viackrát zastavili súpera, čo bolo kľúčové. Bol to tesný zápas a rozhodlo to, kto urobí viac správnych rozhodnutí,“ vyhlásil muž zápasu, domáci Kevin Anderson.

Američan prevzal po prvom zápase povestnú štafetu od Mareka Jašša, prievidzský tím nasmeroval k dôležitej výhre 26 bodmi. 


Prievidza bola v tomto súboji lepším tímom, ale mnohí fanúšikovia mali určite na pamäti viaceré dobre rozohrané zápasy, z ktorých boli napokon tesné prehry. Aj toto stretnutie mohlo byť týmto prípadom, keď sa bodový rozdiel dlho držal v rozmedzí 5 bodov, ale domáci to napokon zvládli a „zápas sezóny“ skončil úspechom – 81:74.

„Keď sme prehrávali, tak nás to trochu prekvapilo, ale ako sme upokojili a začali kontrolovať tempo, tak bolo všetko v poriadku. Stretnutie sme zakončili správnym spôsobom, čo nám môže pomôcť do rozhodujúceho zápasu,“ myslí si Anderson.

Prievidza nemá čo stratiť, víťazstvo jej dodalo totiž patričné sebavedomie. Po 4 rokoch sa môže dostať do semifinále a po 5 rokoch sa môže stať, že by oveľa nižšie nasadený tím prešiel úvodným kolom play off. „Môžeme byť vo výhode, ale Svit je dobrým družstvom. Tlak je rovnaký na každej strane, pretože každý vie, ako dôležitý je tento súboj,“ uzatvoril pozápasové hodnotenie Anderson.

Foto: Ladislav Szibilla