Logo

Tradícia na pokračovanie

7.5.2019 9:50
PDBASKET

Basketbalová liga sa prehupla do semifinálovej časti. Je potešiteľné, že prievidzský basketbal je stále v hre a neúprosne bojuje s tímom z Levíc o postup do finále. Autobusové výjazdy s fanúšikmi sa už stali súčasťou basketbalového diania na Hornej Nitre.

Je nedeľa, zaplnený autobus odchádza smerom k nášmu súperovi a bubny sú už uložené v kufri.  Nálada je priaznivá, nakoľko stav zápasov v sérii je už 3:1. Po ceste prebiehajú debaty o tom, čo nás asi čaká. Z každého účastníka sa postupne stáva prognostik, tréner či odborník na basketbal. Darmo, prievidzský fanúšik má tento šport rád, rozumie mu a je ochotný nejaký ten kilometer precestovať. Čo by za to dali ostatné kluby, aby mali svojich priaznivcov na výjazdoch k súperom. Aj nás v hľadisku nečaká o nič menší boj, ako tých na palubovke. Prevaha domácich fanúšikov a kričiaci reproduktor je zdatný súper. Určite urobíme všetko preto, aby spiatočná cesta bola plná radosti a spevu. Prvý pohľad na vstupnú časť do haly nás upozorní, že už je tam zástup ľudí, hoci do otvorenia ostáva ešte pätnásť minút. Na naše veľké prekvapenie, celý priestor okupujú fanúšikovia BC.

Boj v hľadisku bol neúprosný, ale presile sme statočne odolávali. Cesta domov nebola podľa našich predstáv, ale aj tak padli myšlienky, že aj v najbližšom zápase na ihrisku súpera podporíme náš tím. Určite aj samotní hráči budú očakávať takúto podporu. Tu treba poďakovať všetkým tým, ktorí finančne prispievajú na vykrytie nákladov pri takýchto výjazdoch. Len vďaka tomu mohla byť cena výjazdu 5 €, v ktorej bol zahrnutý aj lístok na stretnutie. Fanklub BC Prievidza, ale určite aj tí, ktorí sa nemohli priamo zúčastniť zájazdu, ďakujú spoločnosti HUMONT, Dape sk., Autoprima a Z+Z podlahy a dvere a dvere za podporu výjazdu. 

autor: Dr. M.I.