Logo

Tréner Jankovič hodnotí úvod prípravy

6.9.2023 10:54
PDBASKET

Po niekoľkých týždňoch prípravy máme za sebou už aj prvé zápasy. Po týchto stretnutiach sme sa preto rozprávali s hlavným trénerom Sašom Jankovičom, ako hodnotí dvojicu zápasov proti silným súperom.

"Napriek tomu, že stále čakáme na svoju halu a bojujeme so zraneniami, považujem tento trip do Čiech za naozaj úspešný. Hrali sme so silnými súpermi, ktorí v minulej sezóne dosiahli skvelé výsledky vo svojich ligách a čo sa týka rozpočtu, sú výrazne vyššie ako my. Samozrejme, máme na čom pracovať, ale práve preto som chcel prípravné zápasy so silnejšími súpermi, ktorí nám ukážu naše slabiny," hovorí Jankovič na úvod.

Najskôr sme sa stretli s Ostravou, kde hráva aj náš bývalý hráč a slovenský reprezentant Matej Majerčák. Navyše v klube predošlé dva roky pôsobil aj Saša Jankovič, ktorý sa tešil na konfrontáciu so svojím donedávna trénerským kolegom, koučom Adam Cholevom. A napokon z toho bola skutočná basketbalová dráma, ktorú rozuzlila až posledná sekunda predĺženia. Domáci rozhodli o svojom tesnom víťazstve 77:75 strelou s klaksónom.


Následne sme sa presunuli do Opavy a práve miestnemu majstrovi, klubu BK Opava, ďakujeme za sprostredkovanie a organizáciu zápasu proti slávnej poľskej značke, Slasku Vroclav. Tento klub je 18-násobným majstrom Poľska, 5-násobným víťazom pohára a aktuálnym vicemajstrom. A Vroclav hrá aj prestížny Eurocup, čomu zodpovedá tiež kvalita tímu.

Napriek tomu sme s Poliakmi držali krok a ešte v tretej štvrtine bol stav zápasu vyrovnaný. Potom si ale Slask vypracoval menší náskok a nakoniec zvíťazil 84:75. Zaujímavosťou je, že najlepším strelcom Vroclavi bol Dušan Miletič, ktorý bol ešte v minulej sezóne súčasťou španielskej Girony, kde bol zas spoluhráčom Kamerona Taylora, teda brata nášho bývalého hráča Kellona Taylora.

Negatívom ale bolo, že ani do jedného zo zápasov sme nemohli nastúpiť v plnej sile. "Zatiaľ čo Jašš a Králik sú dlhodobo mimo tréningu, Rhodes, Krčmárik a Dillon bojujú s menšími zraneniami. Verím, že sa skoro zariadia naspäť do plného tréningového procesu," priblížil Saša Jankovič.


Teraz si teda musíme doliečiť menšie zranenia a pokračovať v zodpovednej práci. Hlavný tréner BC je pritom veľmi spokojný s doterajšou prácou kádra. "Čo sa týka atmosféry v tíme a prístupom k tréningu, som skutočne spokojný. Chalani si na ihrisku aj mimo neho vynikajúco sadli, a to je na začiatok naším hlavným cieľom," prezradil.

Čo nás čaká ďalej? Už v piatok nastúpime do tretieho prípravného zápasu. Vycestujeme do rakúskeho Klosterneuburgu, kde nás preverí domáci tím BK IMMOunited Dukes.

"Tento týždeň ešte máme zápas v Klosterneuburgu a v pondelok dlhoočakávaný domáci zápas proti Ostrave, kde si už konečne vyskúšame našu domácu palubovku a prievidzskú atmosféru. Posledný prípravný zápas potom odohráme na pôde Olomoucka, po ktorom sa môžeme už na 100% venovať prvému ligovému zápasu proti Lučencu," dodal tréner Jankovič.


PROGRAM NAŠICH ZOSTÁVAJÚCICH PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV:

8. septembra: BK IMMOunited Dukes (Rak.) - BC Prievidza / vonku

11. septembra: BC Prievidza - NH Ostrava (ČR) / domáci zápas

14. septembra: BK REDSTONE Olomoucko (ČR) - BC Prievidza /vonku