Logo

Tréner Krajnovič ďakuje fanúšikom: Dúfam, že budú pri nás stáť aj ďalej

1.10.2022 1:30
PDBASKET

1800 fanúšikov v prievidzskej športovej hale vytvorilo skvelú atmosféru, avšak po troch zvládnutých dramatických koncovkách sa tentoraz šťastie v závere priklonilo na stranu súpera. V článku si môžete prečítať vyjadrenia trénerov a hráčov.

Do záveru stretnutia už nezasiahol po nepríjemnom kontakte so súperovým hráčom Djukan Djukanovič, Patrik Lukáč a Adam Králik neboli k dispozícii kvôli viróze.

Niké SBL 2022/2023 – 1. kolo:

BC Prievidza – MBK Baník Handlová 55:57 (12:9, 16:12, 11:18, 16:18)

Prievidza: Taylor 22, Djukanovič a Ilič po 9, Kincel 2, Jašš 0 (Hukič 6, Gligorijevič 5, Krčmárik 2)

Handlová: Clergeot 15, Scott 8, Pipíška 7, Sedlarevič 5, Kádaši 0 (Brown 11, Obert 5, Aranitovič 4, Vojtek 2, Rožánek 0)

TH: 17/15 - 12/8, Fauly: 15 - 17, Trojky: 2 - 5, Rozhodovali: Šarišský, Doušek, Izák


Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: "Dosť nervózny zápas, možno viac z našej strany, lebo Handlová nemala prakticky čo stratiť. Nemali taký tlak ako my, lebo hráme prvý zápas doma. Zápas s Handlovou je vždy taký nervózny. Vidno to bolo na tej našej streľbe, 0/15 za tri body v prvom polčase. Celkom dobre sme aj bránili, dostali sme len 21 bodov, ale potom sme sa od začiatku druhého polčasu nechytili, nebránili sme dobre, súper mal dosť otvorených striel, čo im aj padlo a potom sa nervozita ešte viac zvýšila. Na konci sme stratili ešte aj rozohrávača a potom bolo veľmi ťažké hrať. Ja gratulujem Handlovej k víťazstvu, my musíme zdvihnúť hlavy, ďalší zápas je v stredu. Je mi ľúto, že sme nevyhrali zápas, keď už fanúšikovia prišli v takom počte, ale ja im ďakujem a dúfam, že budú pri nás stáť aj ďalej, Je to prvý zápas v sezóne, nemôžeme teraz plakať. Toto prešlo, odteraz začíname analyzovať, začíname sa pripravovať na Lučenec na stredu."

Samuel Kincel, hráč Prievidze: "V prvom polčase sme sa snažili hrať disciplinovane, najmä v obrane, držať sa našich zásad, čo sme si povedali pred zápasom, a to aj celkom vychádzalo. Bol to tesný zápas na malý počet bodov. V druhom polčase nám to trošku ušlo, urobili sme tam nejaké chyby a Handlová sa dotiahla. Bol to vyrovnaný zápas. Na konci nás pritlačili a v závere nám to nevyšlo."


Tihomir Bujan, tréner Handlovej: "Veľmi ťažký zápas pre nás, prvý v tejto sezóne. Mali sme posledných desať dní veľké problémy v tíme so zraneniami, chorobami, zmenami hráčov a všetkým, takže pre nás to bol vážne ťažký zápas. Vedel som, že tlak bude na Prievidzi, pretože to je pre nich prvý domáci zápas a skóre bolo tesné až do konca. Nakoniec tam bolo trochu viac šťastia na našej strane, ale myslím si, že si to víťazstvo zaslúžime. Prievidzi gratulujem k férovej hre."

Branislav Pipiška, hráč Handlovej: "Zo začiatku to bolo z oboch strán dosť nervózne, lebo čo sme strielali, to sme nedávali, ale určite tam bolo vidieť bojovnosť z oboch tímov a myslím, že oba tímy dobre bránili po celý zápas, a to sa ukázalo aj na skóre. Som veľmi rád, že sme do druhého polčasu nastúpili tak, ako sme nastúpili, a že sme stiahli to sedembodové manko. Udržali sme to a na konci nám prialo trošku šťastia, ale som rád, že sme vyhrali."

zdroj: basketliga.sk

foto: Lukáš Droppan