Logo

Tréner Krajnovič: Krok po kroku. Verím, že už budeme hrať len lepšie a lepšie

8.1.2022 11:52
PDBASKET

Prvý zápas v roku 2022 priniesol 136. hornonitrianske derby proti MBK Baník Handlová. Práve v tomto dueli sme sa dočkali vytúženého víťazstva.

Premiérová výhra je veľmi dôležitá pre celý klub. „Aj pre hráčov, aj pre ľudí v realizačnom tíme. Z psychického hľadiska nám to môže veľmi pomôcť,“ povedal Krunoslav Krajnovič. „Od môjho príchodu sme tiež prehrali štyri zápasy. Je to aj tým, že som robil personálne zmeny, aby bola aj mentalita družstva lepšia. 

Očakávame príchod dvoch zahraničných hráčov. Budeme mať aj širšiu rotáciu, bude sa nám hrať lepšie. Trh s hráčmi je v súčasnosti veľmi malý, najmä pre naše podmienky. Aj preto doplnenie kádra trvá trochu dlhšie,“ uviedol hlavný tréner BC Prievidza pre portál basketliga.sk.


Víťazstvo, navyše nad rivalom v derby, môže priniesť tímu veľkú vzpruhu do ďalších bojov. Momentálne však nie je čas na dlhšie oslavy, pretože v lige máme stále nabitý program.

Cieľ je podľa Krajnoviča jasný. Ísť od zápasu k zápasu. „To by bolo odo mňa dosť drzé, keby som začal po jednej výhre vyhlasovať, že rozmýšľame o play off. Zaostávame 5 víťazstiev za Svitom, 6 za Handlovou. My máme krátkodobejšie ciele, rozmýšľame nad ďalším zápasom. Jedine krok po kroku sa môžeme približovať k siedmemu miestu, ktoré znamená postup do play off. Samozrejme, že veríme, že sa to môže podariť. Postupnosť v mysli je však jasná, najskôr jednotlivé zápasy, až potom cieľ o postupe,“ vysvetlil kouč.


V našom kádri nastali viaceré zmeny. Na súpisku v posledných dňoch pribudla trojica hráčov, srbskí legionári Vučičevič, Čučovič a Dmitrovič. 

Aj nové posily majú dopomôcť k tomu, aby sa herný prejav tímu naďalej zlepšoval. Aký je kľúč k ďalším víťazstvám? „Verím, že nás to povzbudí do ešte tvrdšej práce. Hráči pochopia, že to, čo robíme na tréningu, má zmysel a prinesie to lepšie výsledky. Že zostanú disciplinovaní, koncentrovaní a pristúpia ku každému zápasu ešte zodpovednejšie. Musíme dodržiavať taktiku, koncentrovať sa 40 minút. Bez disciplíny, agresivity, rýchlosti sa basketbal hrať nedá. Verím, že táto výhra nám pomôže k tomu, že už budeme hrať len lepšie a lepšie,“ zakončil kouč Krajnovič pre basketliga.sk.

foto: Ladislav Szibilla