Logo

TRETÍ SÚPER Z TOP 3, TRETIA VÝHRA V RADE!

18.1.2024 9:28
PDBASKET

Zvládli sme aj tretí zápas proti súperovi z TOP 3 aktuálnej tabuľky Niké SBL. Doma sme porazili Komárno a máme tak tretie víťazstvo v rade.

Domácu palubovku sme pritom úspešne ubránili štvrtý raz po sebe. Teraz nás už v rýchlom slede čaká tento týždeň ešte jeden duel, tentoraz na pôde súpera, keď v sobotu vycestujeme do hlavného mesta.

Nabudúci týždeň sa znova ukážeme doma a pozor, bude to jediný domáci zápas na dlhé týždne, keďže domov sa potom vrátime až v marci! V piatok 26.1. o 19:00 privítame Svit. Lístky aj miestenky na zápas so Svitom už sú k dispozícii online »»» NA TOMTO ODKAZE «««

Nižšie už nájdete pozápasové hodnotenia hráčov a trénerov zo stredajšieho duelu.

BC Prievidza – BC Komárno 86:71 (19:12, 24:20, 24:21, 19:18)

Prievidza: Taylor 31, Rhodes 17, Milner 16, Jackson a Teličák po 2 (Lukáč 14, Kincel a Krčmárik po 2, Hričo 0)

Komárno: Walker 16, Páleník 13, Bernard 11, Gilbreath 8, Markovič 7 (Volárik 14, Danielič 2, Dolník a Foltín 0)

TH: 7/5 – 11/8, Fauly: 16 - 17, Trojky: 11 - 7, Rozhodovali: Tomašovič, Ribakovs, Sirocký

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Zaslúžená výhra, od začiatku do konca sme vyhrávali. Každý chalan nechal na ihrisku všetko, čo mohol a hrali sme veľmi dobrý tímový basketbal. Mali sme tiež silného súpera, ktorý má aj vynikajúceho trénera, prajem im do budúcna všetko najlepšie. My sa trápime s nejakými vlastnými problémami, ale zatiaľ fungujeme veľmi dobre a aj v takejto stiesnenej zostave bojujeme ako tím, a najmä ako jedna rodina. Želám si, aby sme takto vydržali čo najdlhšie."

Xavier Rhodes, hráč Prievidze: "Bol to dobrý výkon, hrali sme už od začiatku tvrdo a po celých 40 minút. Je to skvelé a dôležité víťazstvo."

Miljan Čurovič, tréner Komárna: "Gratulujem Prievidzi k fantastickej hre, vyhrala zaslúžene. My sme neprišli s energiou, ktorá bola nutná na výhru v takomto zápase, no ideme ďalej, musíme sa pripraviť na zápas proti Handlovej."

Juraj Páleník, hráč Komárna: “Bohužiaľ, od začiatku zápasu sme nastúpili zle. Nechytili sme štart a to bolo v podstate viditeľné počas celého zápasu. Stretbztue by som zhrnul asi tak, že sme to boli my, Komárno, proti Taylorovi, pretože my sme mu dovolili rozohrať sa a potom už sme ho nevedeli zastaviť. Hrali sme neuveriteľne hlúpo, neposúvali sme si loptu, mali sme zbytočné straty. Aj keď sme dokázali znížiť, tak sme aj tak urobili ďalšie hlúpe chyby a vôbec sme nedokázali zápas zachytiť, ani keď to bolo o 7 bodov. Potom to už išlo k 20-bodovému náskoku a nakoniec to skončilo o 15 bodov. A to ešte treba povedať, že dobrý výsledok pre nás, lebo sme hrali strašne. Musíme sa z toho poučiť, pretože Prievidza je síce doma silná, ale keď chceme hrať dobre v play off, musíme zvládať každý zápas. Aj ked družstvo prehrá, dá sa prehrať so cťou a prehrať tak, že sa bojuje, no teraz to tak vôbec nebolo. Prievidza si zaslúžila vyhrať.”