Logo

Už dnes doma proti Rytierom

10.11.2023 23:10
PDBASKET

Autor: Michal Duchovič/basketliga.sk


Pred zápasom: Do zostavy sa síce vrátil Romeo Crouch, ale citeľne chýba Lukas Milner. Prievidzu stále neopúšťajú zdravotné starosti, preto ani výsledky nie sú také, ako by si všetci priali. Strata ideálne rozohraného zápasu v Lučenci (85:92) bude ešte dlho mrzieť, z tohto pohľadu bude zápas doma pre prievidzské družstvo dôležitejší, ako tomu obvykle býva. Aktuálne 7. miesto rozhodne nie je niečo, s čím by vládla spokojnosť, najmä keď rivali nie sú vôbec ďaleko.

"Po zápase s Lučencom sme sa cítili zle. Mali sme 2 dni na to, aby sme pracovali na napravení chýb a pripravili sa na ďalšie stretnutie. Na predošlú prehru už musíme zabudnúť, aby sme sa mohli pohnúť dopredu. Verím nášmu tímu a dúfam, že v sobotu spoločne potešíme fanúšikov," načrtol Aleksandar Belikov.

Do Prievidze totiž prídu v správnom rozpoložení Spišiaci. Početná maródka je už hádam definitívne minulosťou, krátke voľno prišlo v tomto smere kolektívu trénera Tea Hojča viac ako vhod. Hneď sa ukázalo, aká je sila Rytierov, keď sú kompletní. Presvedčiť sa o tom mohla defenzíva Levíc, úradujúci majster neuspel na Spiši v ofenzívne ladenom súboji (106:94). "Novovešťania" plánujú nadviazať na posledné dobré výsledky a postupovať tabuľkou smerom nahor.

"Ostatné výsledky, ale hlavne výkony, ktoré sme v týchto ťažkých zápasoch, s kvalitnými protivníkmi predviedli, nám do žíl vliali veľké množstvo energie i optimizmu, že ideme správnou cestou. Samozrejme, nesmieme zaspať na vavrínoch, čaká nás ešte veľa práce, aby sme dosiahli čo chceme a aby sme basketbalovo boli tam, kde chceme byť. Vieme, čo nás čaká v Prievidzi, zrejme domácich poženie plná hala, čo bude pre zápas určite len a len dobré. Ak chceme uspieť, tak musíme pokračovať v dobrých veciach, kľúčom bude 40-minútová koncentrácia, dodržiavanie taktických pokynov. Ak to všetko splníme, verím, že z Prievidze budeme odchádzať spokojní," prezradil asistent trénera Erich Korfanta.

Zápas sa začne o 19. hodine. Vstupenky a miestenky sú naďalej dostupné online, no a od 18:00 si budete môcť lístky tak ako vždy kúpiť aj v pokladniach pri vstupe.

11. kolo Niké SBL: BC Prievidza - Spišskí Rytieri (19.00 h)