Logo

V Bratislave rozhodol zlý vstup do stretnutia (Inter Bratislava - BC Prievidza 63:60)

8.1.2023 18:54
PDBASKET

Niké SBL 2022/2023 – 17. kolo: Inter Bratislava – BC Prievidza 63:60 (22:8, 16:16, 14:16, 11:20)

Inter: Zdanavičius 19, Moorman 13, Bulatovič 11, Zakas 5, Ďurečko 0 (Kozlík 13, Hemphill 2, D. Koller a M. Koller 0)

Prievidza: Hukič 12, Taylor 11, Walker 10, Wheeler 8, Lukáč 3 (Anderson 16, Kincel a Krčmárik 0)

TH: 10/6 – 11/6, Fauly: 19 - 18, Trojky: 9 - 4, Rozhodovali: Fuska, Doušek, Ribakovs


V zápase na pôde Interu Bratislava nám nevyšiel najmä úvod, v ktorom si domáci hráči vypracovali náskok. „Týždeň sme sa pripravovali na to, čo chceme s Interom hrať a dopadlo to takto, že sa nám nepodarilo zachytiť úvod stretnutia. Mali sme slabé doskoky, neboli sme trpezliví v útoku, v prvom polčase sme z desiatich pokusov nepremenili ani jednu trojku. Takto nemôžeme vonku hrať. Doháňať súpera vás potom stojí veľa síl. Pozitívom je, že sme sa do zápasu dokázali vrátiť a mali sme dva trojkové pokusy, ktoré nás mohli dostať do predĺženia,“ hovoril hlavný tréner tímu Krunoslav Krajnovič pre ligový portál basketliga.sk.

V ďalších fázach stretnutia sme sa vrátili do zápasu. V poslednej štvrtine sme sa dotiahli na rozdiel jediného bodu a v závere sme mali šancu posunúť duel do predĺženia. 

Prievidza mala dva trojkové pokusy na to, aby vyrovnala stav stretnutia, ale lopta si cestu do koša nenašla. „Mladí hráči musia čítať veci lepšie. Je to však proces a nie je veľa času na zlepšovanie tejto činnosti. Hráči musia byť viac koncentrovaní, musíme sa tomu ešte viac venovať na tréningoch. Druhá polovica zápasu v Bratislave už bola z našej strany lepšia. Od toho sa musíme odraziť. Stále sa snažím hľadať pozitíva. Som tvrdý, trvám na niektorých veciach, hráčov povzbudzujem, ale keď robia chyby, aj korigujem. Keď hráme kolektívne, môžeme sa presadiť, bolo to vidieť aj v zápase na palubovke Interu,“ myslí si Krajnovič.


zdroj: basketliga.sk

foto: Ladislav Szibilla