Logo

VEĽKÁ VIANOČNÁ VÝHRA!

24.12.2023 0:30
PDBASKET

BC Prievidza – BKM Lučenec 90:76 (19:29, 27:17, 23:19, 21:11)

Prievidza: Taylor 35, Rhodes 19, Belikov 12, Bolek 10, Milner 4 (Lukáč 6, Krčmárik 3, Kincel 1, Hričo a Teličák 0)

Lučenec: Givance 24, V. Kneževič 16, Siládi 10, Sherfield 6, Rákai 3 (Sapiega 14, Skubeň 3, Ištok a Zorvan 0)

TH: 15/10 – 10/8, Fauly: 18 - 17, Trojky: 12 - 10, Rozhodovali: Šarišský, Stopka, Obertová 

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo. Chytili sme dobrú formu, z posledných piatich zápasov máme štyri výhry a chceli by sme v tom aj pokračovať. Na začiatku prvej štvrtiny sme sa trošku trápili, ale zmenou obrany a prispôsobením sa sme začali zápas otáčať. Ale to hlavné, čo nám dnes pomohlo, bola neskutočná energia v hale. Fanúšikovia spravili výbornú atmosféru a veľmi by som sa im chcel za to poďakovať. Pred zápasom som hovoril, že to zvládneme len všetci spolu a spoločne sme to aj naozaj zvládli. Prajem našim fanúšikom pekné sviatky v kruhu najbližších a verím, že aj táto výhra ich dobre naladila na sviatky. Toto víťazstvo ale chcem venovať aj nášmu hráčovi Romeovi Crouchovi, ktorý sa, bohužiaľ, zranil. Prajem mu čo najskoršie uzdravenie."

Jordi Guardi, tréner Lučenca: "Myslím si, že Prievidza hrala celkovo lepšie. Oba tímy prišli unavené, no mentálne vyhrali tento súboj a aj posledné tri štvrtiny. Je to len prehra, musíme sa jednoducho zlepšovať, musíme sa poučiť z našich chýb. Vieme, že Prievidza je dobrý tím, hovoril som aj ic trénerovi, že sú pravdepodobne tím s najväčšou smolou v lige, keďže prehrávajú v tesných koncovkách. Robia dobrú prácu a môžu vyhrať viac zápasov. Sú dobrí tím, nešťastie majú aj v zraneniach. Cez ťažké okolnosti mali lepšie mentálne nastavenie. Som rád, za snahu nášho tímu, veľmi sa snažia. Je to tak, ako je, musíme sa zlepšovať a nabúci zápas sa pokúsime vyhrať."  

Jared Sherfield, hráč Lučenca: "Mali sme silný začiatok, no Prievidza potom prebrala kontrolu. Urobili sme veľa chýb v obrane. Nehrali sme tak, ako sme mali, no budeme spolu pracovať a chyby napravíme."