Logo

Víťazné derby! Hrali sme ako tím, hovorí Wheeler (BC Prievidza - MBK Handlová 79:70)

28.12.2022 23:30
PDBASKET

BC Prievidza – MBK Baník Handlová 79:70 (23:20, 22:14, 19:16, 15:20)

Prievidza: Taylor 15, Hukič 13, Wheeler 11, Jašš 8, Lukáč 5 (Anderson 19, Kincel a Walker po 4, Krčmárik 0)

Handlová: Pipíška 21, Scott 17, Rožánek 9, Aranitovič 8, Cavallero 4 (Vojtek 6, Popovič 3, Obert 2)

TH: 13/12 – 16/13, Fauly: 21 - 15, Trojky: 5 - 7, Rozhodovali: Ženiš, Turčin, Sirocký


Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: "Po psychickej stránke to bol pre nás veľmi ťažký zápas vzhľadom na to, že máme negatívne skóre s Handlovou. Handlová mala pred týmto zápasom o jedno víťazstvo viac, čiže my sme jednoducho museli tento zápas vyhrať. Po zápase s Levicami sme sa desať dní poctivo pripravovali. Myslím, že sme dodržali väčšinu z toho, čo sme si dohodli, hoci samozrejme, boli tam nejaké výkyvy, najmä v tom momente, keď sa Handlová dotiahla na tri body, ale neznervóznili sme a vrátili sme späť náš náskok. Tie výkyvy sú normálne, najmä keď máte nezohraté družstvo, k tomu ešte nových hráčov, niektorí sa prvýkrát stretávajú s európskym štýlom basketbalu. Ale musím povedať, že sa snažili a ja verím, že v sobotu proti Lučencu zopakujeme podobný alebo možno aj lepší výkon. Pozývam tak všetkých divákov a dúfam, že v sobotu opäť dorazia do haly.”

Jamari Wheeler, hráč Prievidze: "Bol to dobrý zápas. Mali sme tu skvelé publikum, ktoré nás prišlo podporiť. Bolo to vybojované víťazstvo, zostali sme sústredení v obrane a proste sme hrali našu hru a hrali sme ako tím. Keď hráme ako tím, je ťažké nás poraziť.”

Karol Kučera, asistent trénera Handlovej: "Videli sme veľmi dobré hornonitrianske derby, ktoré sa hralo vo vynikajúcej atmosfére, za čo patrí vďaka obom fanúšikovským táborom. Myslím si ale, že aj hráči prispeli k tomu svojimi výkonmi a odohrali veľmi dobrý zápas, či na jednej, alebo na druhej strane. Z mojej strany si myslím, že rozhodli naše stratené lopty. 23 stratených lôpt na zápas je veľmi veľa. Bola to zásluha prievidzskej agresívnej obrany, s ktorou sme sa viac-menej nevedeli dobre vysporiadať. Keď sme sa s ňou už vysporiadali, tak sme z toho mali presilovú situáciu a dali sme kôš, ale bohužiaľ týchto 23 stratených lôpt rozhodlo o tomto zápase. Ostatné ukazovatele, či doskoky alebo asistencie a myslím, že aj streľba, bola možno na rovnakej úrovni v oboch tímoch.”

Branislav Pipíška, hráč Handlovej: "Myslím, že Prievidza vyhrala zaslúžene, ale nechýbalo veľa a mohli sme sa tešiť z víťazstva my. Myslím, že straty boli hlavným dôvodom, prečo sme nemohli pomýšľať nad víťazstvom, mali sme ich na konci zápasu 23. Prvý polčas ich bolo asi 17, tak jednoducho nemôžeme hrať. Keby sme obmedzili tie straty, tak sme mohli aj zvíťaziť, ale gratulujem Prievidzi k víťazstvu."


zdroj: basketliga.sk

foto: Lukáš Droppan