Logo

Všetko je raz po prvýkrát: Basketbalový Silvester priniesol skvelú zábavu

4.1.2023 12:16
PDBASKET

Kompletné 16.kolo tohto ročníka Niké SBL pripadlo na posledný deň roka 2022. Keďže zvyšných 6 mužstiev si toto kolo predohralo, resp. dohrá dnes, tak zápas BC Prievidza – BKM Lučenec sa stal prvým a zatiaľ aj jediným, ktorý sa v našej lige odohral na Silvestra.

Po úspešnej oslave 75. výročia založenia basketbalu v našom meste sme sa silvestrovského zápasu chytili ako príležitosti. Vieme, že ľudia v Prievidzi majú radi basketbal, a tak sme radi išli do rizika odohrať ho v deň, ktorý patrí silvestrovským oslavám. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli, že aj zorganizujeme basketbalovú silvestrovskú oslavu.

Výnimočný deň

Po viac ako dvoch mesiacoch príprav prišiel posledný deň roka 2022. Čas začiatku zápasu nebol ideálny pre hráčov, ktorí sú zvyknutí na večerné časy, ale prispôsobili sme ho výnimočnosti tohto dňa. Popoludnie bolo ideálnym časom pre fanúšikov, ktorí tak mohli prísť na zápas ešte pred večerou so svojimi blízkymi alebo pred zábavou s priateľmi.

Vďaka ideálnemu času, ktorý nekolidoval ani s hokejovým zápasom našej reprezentácie U20, ho odvysielala v priamom prenose aj RTVS. Aktéri oboch mužstiev tak mali tú česť zabaviť basketbalom nielen fanúšikov v hale (pricestovali aj fanúšikovia Lučenca), ale aj tých pri televíznych obrazovkách. 

Zápas ukázal krásu basketbalu so svojou dramatickou koncovkou, kde sme sa po 40 minútach tešili z druhého víťazstva v rade. Napriek nášmu vysokému náskoku z úvodu to nakoniec bola dráma, ale o to viac sme sa mohli radovať z výhry.

Aj touto cestou by sme chceli poďakovať klubu BKM Lučenec, že bez akýchkoľvek námietok rešpektoval vyžrebovanie súťaže a nehľadal výhovorky ako nehrať v tento netradičný deň. Ligové zápasy sa hrajú pre zábavu divákom a tú sme im spolu ponúkli.

Prvá silvestrovská zábava BC Prievidza

Zábava pokračovala aj od 19. hodiny, keď sa v priestoroch PARK restaurant konala prvá silvestrovská oslava organizovaná naším klubom. Chutná večera, skvelá hudba v podaní DJa Slava či úžasné tanečné vystúpenie našich BC Ladies spríjemnili takmer šesťdesiatim účastníkom posledné hodiny predchádzajúceho roka. Na akcii sa zastavili aj hráči BC Prievidza, ktorí sa fotili s účastníkmi zábavy.

Po 23. hodine sme potom vyžrebovali aj hlavnú cenu tomboly, poukaz v hodnote 500 eur na dovolenku od cestovnej kancelárie Tobitravel. Ponuku ich zájazdov si môžete pozrieť TU.

Hymnou po polnoci sme oslávili 30. narodeniny samostatnosti Slovenska a pokračovali v zábave až do rána.

Nie sme síce organizátorom podobných eventov, ale nebojíme sa výziev. Preto sme radi, že účastníci silvestrovskej zábavy boli spokojní a tešia sa aj na tohtoročný Silvester.