Logo

VÝHRA NAD NITROU

21.12.2023 9:18
PDBASKET

Po úspechu vo Svite sme výhru potvrdili aj v domácom stretnutí proti Nitre. Doma nám nevyšiel úvod zápasu, no v ďalšej časti hry sme už získali vedenie a to sme udržali do konca zápasu. Žiaľ, stretnutie nedohral pre zranenie rozohrávač Romeo Crouch. Romea čakajú vyšetrenia a až po nich budeme vedieť, ako je na tom jeho zdravotný stav.

Už v sobotu o 18:00 nás ďalej čaká dôležitý domáci zápas proti Lučencu. Na "vianočnom zápase" budeme potrebovať vašu podporu!

Vstupenky/miestenky si môžete zakúpiť už vopred na tomto odkaze, klasické lístky sú dostupné aj v predajni Z+Z. A pokladne v športovej hale sa tradične otvoria v sobotu o 17:00, teda hodinu pred začiatkom zápasu.

Niké SBL 2023/2024 – 18. kolo základnej časti: BC Prievidza – Slávia SPU Nitra 90:77 (25:22, 28:23, 22:16, 15:16)

Prievidza: Taylor 22, Belikov 17, Milner 14, Rhodes 13, Crouch 11 (Bolek 6, Lukáč 4, Teličák 3, Hričo a Kincel 0)

Nitra: J. Vojtek 20, Jordan 15, Urban 13, Kotásek 11, Mäsiar 5 (Žiak 11, P. Vojtek 2, L. Foltín, Kobulnický, Stojanov a Tchúr 0)

TH: 21/13 – 13/10, Fauly: 13 - 18, Trojky: 7 - 9, Rozhodovali: Margala, Bara, Bullo

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "V prvom rade sme šťastní, že sme konečne vyhrali aj domáci zápas. Pozitívom tohto stretnutia je výhra, 90 nastrieľaných bodov v útoku, prihrávali sme si lopty, takže s tým môžem byť spokojný. Avšak negatívom, s ktorým nemôžem byť spokojný, je lacný prístup v obrane, to musí byť lepšie. Najviac ma ale mrzí, že sa nám zranil Romeo Crouch. Uvidíme, ako na tom bude. Ďakujeme fanúšikom, že nás prišli podporiť aj v strede týždňa v tomto aktuálnom zhone, a tak by som ich rád pozval na sobotný domáci zápas, ktorý odohráme proti Lučencu. Tento vianočný duel bude pre nás veľmi dôležitý. Musíme sa poriadne pripraviť, zvládneme to len všetci spolu."

Patrik Lukáč, hráč Prievidze: "Zápas sme nezačali tak, ako sme chceli. Určite sme ich nechceli podceniť, čo sme podľa mňa ani neurobili, no začali sme strašne vlažne, z čoho vyplýval aj výsledok. Do polčasu sme sa trápili, lebo sme robili hlúpe chyby, z ktorých plynulo to, že nám Nitra dávala veľmi jednoduché koše a niekedy to vyzeralo až príliš jednoducho. Po polčase sme si povedali, že takto to jednoducho ďalej ísť nemôže, nemôžeme dostávať toľko bodov. Nechcem nikoho podceňovať, ale rozdiel musí byť vidieť. Nakoniec sa nám to podarilo ukopať, ale určite môžeme hrať lepšie ako sme ukázali a budeme sa to snažiť úkazať všetkým, už v sobotu s Lučencom."


Ľubomír Urban, tréner Nitry: "Síce sme prehrali, ale hlavne v prvom polčase sme po veľmi dlhom čase hrali celkom dobrý basketbal. Samozrejme, že sme sa nevyhli slabým chvíľkam a ten druhý polčas už sa niesol v tom znamení. Zrejme tí naši hráči, ktorí chodia raz na tréningy, to už nevydržia, ale s profíkmi sme odohrali, podľa mňa, celkom dobrý zápas."

Jozef Vojtek, hráč Nitry: "Myslím si, že v prvom polčase to bol relatívne solídny výkon z nášho pohľadu. Trošku škoda, že sme dostali veľa bodov. V podstate najväčší problém u nás bol to, že dostať v zápase vonku 90 bodov je proste veľa. Naopak našich 77 bodov na súperovej palubovke, to nie je zlé, ale musíme zlepšiť obranu. Miestami to vyzeralo dobre, loptu sme si pekne posúvali, ale stále sú tam ešte nedostatky. Celkovo v globále to hodnotím tak, nemôžem povedať, že to bol vydarený zápas, keďže sme prehrali, ale bol to relatívne solídny zápas. Škoda tých 90 bodov, čo sme dostali od Prievidze."

zdroj: basketliga.sk

foto: Ladislav Szibilla