Logo

Wisseh: Energia, ktorú nám dodávajú fanúšikovia, je bezkonkurenčná

10.3.2018 9:14
PDBASKET

Základná časť Slovenskej basketbalovej ligy vrcholí. Stále nie je isté, kto pôjde do play-off z druhého, tretieho či štvrtého miesta, o ktoré bojujú Košice, Levice a Prievidza.  Práve súboj Prievidze s Levicami ponúka predposledné kolo základnej časti. V hre je veľa, šláger kola bezpochyby prinesie divácky atraktívny súboj, v ktorom nebude chýbať napätie či vybičované emócie. O dnešnom súboji, ktorý začína v Niké arene o 18. hodine, sme sa porozprávali s prievidzských rozohrávačom Jaytornahom Wissehom.


Čaká nás mimoriadne dôležitý súboj z hľadiska boja o popredné priečky tabuľky. Pripravovali ste sa naň nejako špeciálne?

Na stretnutie sa pripravuje rovnako ako počas celej sezóny. Levice sme v posledných dvoch dueloch zdolali, pričom v prvom zápase nás porazili len šťastne o bod.

 Čo môže byť kľúčové v tomto súboji? Aké sú najsilnejšie stránky Levíc, ktoré bude treba eliminovať?

Najdôležitejšie bude kontrolovať situáciu pod vlastným košom. Levice sú silné v útočnom doskoku, ku ktorému ich nesmieme pustiť.

Po poslednom domácom zápase BC s Košicami fanúšikovia ocenili výborný výkon BC. Uvidíme opäť skvelé basketbalové divadlo v podaní Prievidze s víťazným koncom?

Budeme hrať s veľkým nasadením a na palubovke necháme úplne všetko, aby si diváci mohli opäť vychutnať náš zápas.

Ako by si na tento súboj pozval prievidzských divákov?

Budem veľmi rád, ak nás naši fanúšikovia podporia. Aj keď si možno myslíte, že zápas je len o hráčoch v dresoch, ktorí sú na palubovke, nie je to tak. Podpora naši priaznivcov nám enormne pomáha. Energia, ktorú nám dodávajú doma v Niké aréne je bezkonkurenčná.