Logo

Wisseh: Žiaden kôš nesmie byť pre Košice jednoduchý

1.12.2017 11:02
PDBASKET

Posledný zápas našich basketbalistov sa niesol v znamení ich absolútnej dominancie na palubovke. Oslabení Žilinčania sa v domácom prostredí nedokázali vyrovnať s výbornou hrou BC v útoku i v obrane, čoho výsledkom bolo jednoznačné víťazstvo Prievidze pomerom 117:56. Z našich hráčov viacerí zahrali veľmi dobre, Jaytornah Wisseh si dokonca vyslúžil miestenku v najlepšej zostave štrnásteho kola Slovenskej basketbalovej ligy. Práve so 188 centimetrov vysokým rozohrávačom BC sme sa porozprávali o súboji v Žiline, ale aj blížiacom sa šlágri 15. kola SBL, v ktorom BC Prievidza privíta KB Košice. 


Po dvoch prehrách sa nám podarilo v Žiline jednoznačne zvíťaziť. Čo bolo dôvodom takého dominantného výkonu?

Konečne nastúpili aj hráči, ktorí nám doteraz veľmi chýbali. Energia, ktorú priniesol na ihrisko Marko, je nenahraditeľná.

V zápase si nastrieľal 23 bodov, pričom si minul len jedinú strelu, ktorou bola ďalekonosná trojka. Ako si si užil zápas?

Celý zápas som si užíval, a to nielen vďaka víťazstvu. Ale hlavne preto, že sme konečne, spoločne ako tím, odohrali 40 minút dobrého basketbalu.

V sobotu nastúpime doma proti silnému súperovi z Košíc. Bolo dôležité, že sa v Žiline podarilo rozdeliť minutáž rovnomerne medzi všetkých hráčov?

Vždy je dôležité rozdeliť minúty najviac, ako je možné. Pomohlo nám to ušetriť sily, a tak sa čo najlepšie pripraviť na boj proti jednému z najsilnejších tímov ligy.

Opäť sa predstavíš proti svojim bývalým spoluhráčom a trénerovi z majstrovskej sezóny 2015/16, tentokrát však v Prievidzi. Čo bude kľúčom k víťazstvu?

Košice sú výborným tímom. Musíme hrať tak, aby pre nich nebol žiadny kôš jednoduchý. Rovnako sa musíme v obrane vysporiadať s ich výbornou trojkovou streľbou.

Súboj z Košicami bude iste náročný, pomoc fanúšikov budete potrebovať...

Áno, vyzývam fanúšikov, aby nás prišli v sobotu podporiť v čo najväčšom počte. Plná hala dokáže pripomenúť našim súperom, že z Prievidze odídu s výhrou len veľmi ťažko. Proti Košiciam budeme hrať naplno a bojovať celých 40 minút.