Logo

Z LUČENCA SME SI ODVIEZLI SIEDMU VÝHRU V RADE

12.2.2024 18:21
PDBASKET

V sobotu sme si pripísali už siedmu výhru v rade, tentoraz sme uspeli na palubovke Lučenca. Domáci nám však podľa očakávania nedali víťazstvo bez boja a rozhodovalo sa až v samom závere. O to viac si vážime túto výhru a predĺženie našej série.

V rámci najvyššej domácej súťaže je to pre nás najdlhšia víťazná šnúra od roku 2018.  Nižšie si ešte môžete prečítať pozápasové hodnotenia z nášho tábora od trénera Jankoviča a dvojice Kincel/Rhodes.

Každopádne, teraz nás čaká zápasová prestávka a na palubovku opäť vybehneme až 2. marca, kedy doma privítame Spišiakov.


BKM Lučenec – BC Prievidza 75:76 (18:12, 20:23, 19:24, 18:17)

Lučenec: Givance 27, Sherfield 19, V. Kneževič 12, Sapiega a Zorvan po 3 (Siládi 8, Skubeň 3, Ištok 0)

Prievidza: Milner a Taylor po 24, Rhodes 11, Jackson 10, Kincel 6 (Belikov 1, Krčmárik a Lukáč 0)

TH: 12/8 – 19/13, Fauly: 19 - 16, Trojky: 11 - 5, Rozhodovali: Ženiš, Šarišský, Cibulka

Povedali po zápase:

Saša Jankovič: "Veľmi ťažký zápas pre nás, všetko bolo proti nám, nešla nám streľba za dva, za tri, šestky, celkovo útok bol hrozný. Ale chalani ukázali charakter, že aj keď nemáš svoj najlepší deň, že sme vytiahli takýto zápas, že sme boli blízko prehry, ale sme to dotiahli do šťastného víťazstva. Gratulujem aj Lučencu, ich tréner robí veľmi dobrú aj napriek nejakým víťazstvám a oni určite budú tvrdý oriešok pre každého. Teraz si ideme oddýchnuť, načerpať sily, dať sa zdravotne dokopy a ideme makať. Veľmi sme vďační za túto výhru a chcel by som poďakovať aj našim fanúšikom, vo veľkom počte prišli do Lučenca a podporovali nás."

Samuel Kincel: "Bol to veľmi ťažký zápas, vedeli sme, že hoci tabuľkovo a čo sa aktuálnej formy týka to vyzeralo jednoznačne v náš prospech, ale vedeli sme, že to nebude také jednoduché, čo sa vlastne ukázalo na ihrisku. Bol to nie úplne ideálny výkon z našej strany, trápili sme sa, ale vlastne v takýchto zápasoch sa ukazuje charakter, čo sme na konci ukázali a vybojovali víťazstvo."

Xavier Rhodes: „Bitka od úvodu do konca, zvládli sme ju a našu splnili. Nepadalo nám to ako obvykle, ale defenzíva nás držala v zápase. Kolektívne sme to ustáli, ale Lučenec si zaslúži kredit za to, ako celý zápas bojoval. Vždy rozmýšľame len nad najbližším zápasom a nohami sme pevne na zemi. Koncentrujeme sa na drobné detaily, aby sme dokázali vyhrávať. Je to určite škoda, že teraz nebudeme dlhšiu dobu hrať, ale bude fajn si oddýchnuť a dať sa dokopy po zdravotnej stránke.“


Zdroj: basketliga.sk

Foto: Vladimír Králik