Logo

Za BC nastúpil už ako 15-ročný. Králik bude stálou súčasťou mužského kádra

19.7.2022 17:46
PDBASKET

Vďaka spolupráci s prievidzskou Mládežníckou basketbalovou akadémiou (MBA) dostávajú v kádri BC Prievidza každú sezónu príležitosť mladé nádeje.

Súčasťou súpisky v ročníku 2022/23 bude aj talentovaný Adam Králik. Mladík iba v máji oslávil 17. narodeniny, no už v predošých dvoch sezónach nastúpil v drese BC do viacerých duelov v rámci Niké SBL vo veku 15, resp. 16 rokov.

Králik reprezentoval Slovensko na medzinárodnom fóre v kategórii U17 a na Majstrovstvách Slovenska obsadil s tímom MBA 3. priečku. Zároveň sa vďaka svojim výkonom dostal aj do All-Stars zostavy.


V budúcej sezóne dostane viac príležitostí v našom klube a člen vedenia klubu Peter Zvara hovorí, že bude záležať iba na mladom hráčovi, ako využije túto šancu.

"Adam je talentovaný mladý chlapec. Bude stálou súčasťou mužského kádra a veríme, že to bude cesta, ktorou ho môžeme posunúť v jeho ďalšom rozvoji a raste. Už bude len na Adamovi, ako sa popasuje s touto príležitosťou. Vďaka patrí aj jeho rodine, ktorá ho v tom podporuje a tiež MBA Prievidza, ktorá nám v jeho prípade vyšla v ústrety, čo je aj ďalší krok v prehlbujúcej sa spolupráci," uviedol Zvara.

foto: Ladislav Szibilla