Logo

Troskova troška - Diel deviaty

Troskova troška - Diel deviaty
8.10.2017
PDBASKET

KARMA NIE JE ZDARMA!

Ja som pozitívny človek a sústredím sa na pozitívne veci. Čo vyžarujete, to priťahujete a čo dáte, to dostanete. Tak nejako by som charakterizoval karmu na úvod.

Tú správnu karmu sme, bohužial, zabudli na pumpe cestou do Svitu. Nebudem sa vo veľkom rozpisovať k tomuto zápasu. Pokazili sme ho. Svit bol lepší, bojovnejší a mal väčšiu chuť vyhrať. Nič viac - nič menej.

Preč od týchto vecí. Poďme si náladu zlepšovať.

KAPITÁN MARKO

O Markovi a jeho prínose pre tím by som vedel napísať sloh na šesť A4-riek. Toľko priestoru ale nemám, tak sa skúsim zmestiť do možností blogu.

Marko je v prvom rade najväčší profesionál v klube. Prvý na každom tréningu, a posledný, ktorý odchádza. Učiteľ pre mladých, a vzor pre starých. Keby dával každý na Slovensku basketbalu toľko ako Marko Batina, mali by sme v NBA minimálne 15 hráčov. Marko žije a dýcha basketbalom. Pre náš klub by spravil všetko a myslím že je to celkom jasne vidieť.

Niektoré dni mávajú hráči poobede dobrovoľný tréning. To znamená, že prídu tréneri, a hráči, pokiaľ chcú, môžu prísť a zatrénovať si navyše. Od začiatku prípravy Marko na dobrovoľnom tréningu nechýbal ani raz.

Jeho motivačné príhovory pred, počas a po zápase sú naozaj dychberúce. Keď skončí s basketbalom, mal by sa skúsiť stať slovenským prezidentom. Prejavy by si určite písal sám.

Ľudia sa často pri Markovom prejave na ihrisku pýtajú, na čom fičí. Na láske k basketbalu ľudia. A sakramentsky silnej.

BIELE PEKLO

Zas v sobotu Komárno, vyšlo s bodmi na márno. Dúfam, že ceníte. Tento veršík som vymýšľal tak pol hodinu.

Hostia prišli s tým, že si zoberú body od tímu, ktorému nevyšiel úvod sezóny a pôjdu domov. Ale to sa mýlili. Domov síce išli, ale s dlhými nosmi.

Drahí priatelia, VY STE VYHRALI SOBOTŇAJŠÍ ZÁPAS. Absolútne bez srandy a smrteľne vážne, v momentoch, kedy sa súboj lámal, v momentoch, kedy prišlo k chybám a hráči už boli zúfalí a padli na zem, ste prišli vy s hyperom Mišom a postavili ste ich na nohy.

Sami hráči za mnou chodia prekvapení s otázkami, či je normálne to, čo sa deje u nás na domácich zápasoch. Nevedia. Nevedia, že najlepší fanúšikovia sú v Prievidzi, a už to nie je len názor ale fakt.

Komárno sme prevýšili hlavne v nesebeckosti, keďže sme mali o 10 asistencií viac a klasicky v tom prievidzskom srdiečku, ktoré ostalo na palubovke.

Dokázali sme to spolu. Spolu budeme vyhrávať, ale aj prehrávať. A keď človek nie je sám, zvláda všetko ľahšie. Ako človek potrebuje človeka, tak Prievidza potrebuje fanúšika. V sobotu by sme to bez vás nedali......

ĎAKUJEM VÁM !

SITTON UBER ALLES

K individuálnym výkonom s Komárnom takto.

Čo spravil cez víkend Grant, opäť nebolo normálne. Deväť trojok v zápase som s jedným hráčom nedal ešte asi ani na XBOXE. Trojky 9/12, 6 doskokov, 3 zisky a celkovo 30 bodov. Grant bol vyhlásený za najlepšieho zahraničného hráča kola a spolu sa Jayom Wissehom, ktorý opäť porozdával krásnych 13 asistov, sa objavil aj v najlepšej päťke kola. Sittonovi postaviť sochu na námestí a chodiť sa povinne pondelky klaňať!

PRIEVIDZSKÉ TGV

(TGV je vysokorýchlostný vlak francúzskych národných železníc. Vlaky TGV majú elektrický pohon a dosahujú rýchlosť až 320 km/h.)

K našim rozohrávačom asi toľko, že keby pri čiare policajti merávali rýchlosť, tak by sa Rodney s Jayom nedoplatili. Mali by sa zmeniť pravidlá a rýchlosť na palubovke by mala byť obmedzená. To nie je fér, že Komárno len chystalo obranu a chlapci už boli v koši :(

ZÁVEROM

Ďalší blog máte za sebou. V stredu sa chystáme do Slovinska na prvý zápas Alpe-Adria cupu a v sobotu hráme v HAHAHandlovej. Prosím príďte nás tam podporiť budeme vás potrebovať !

P.S. : Keďže som už mal tie narodeniny, napíšte mi do komentárov, aký najdivnejší, alebo najhlúpejší darček ste kedy dostali. Len tak. Celkom ma to zaujíma :)

Ahojte