Logo

Troskova troška - Diel druhý

Troskova troška - Diel druhý
14.9.2017
PDBASKET

Viem, že nedele sú ťažké. Päť dní v práci pred vami, niektorí ešte rozdýchavate sobotu, ktorá sa zvrhla po tom, čo ste išli s kamarátmi „na jedno“. Môj blog vám nedá odpovede z víkendu, ale na chvíľu aspoň zabudnete na otázky.

TUCK THE ROCK 

Neviem či poznáte taký ten pocit, keď cítite hneď pri zoznámení, že je niekto naladený na vašu frekvenciu. Tuck je poloboh. Ten chlap vonia človečinou na 10 kilometrov. Tuck je stále usmiata pozitívna energická bomba, ktorá vie ako žiť život tak, aby bola každý deň sobota. Proste mentálny Michael Jordan skombinovaný s Currym a Lebronom. Energia by sa mala začať merať v Tuckoch. Pochopíte, keď ho stretnete osobne. Pri ňom by sa hanbil aj hlavný generátor v Jaslovských Bohuniciach za nízku produktivitu. Išiel som s Tuckom na prehliadku jeho bytu. Niektorí ľudia sa boja pavúkov, iní sa boja byť sami. Tuck je za ušami posratý z našich výťahov. V Amerike majú tie moderné srandy s obrazovkou a hlasovým ovládaním, kým u nás je to rozhrkaný hranol s plechovými dverami pochybnej kvality, na ktorého konštrukciu dohliadali soudruzi z NDR (snáď nikde neudělali chybu). Pri ceste z prízemia na tretie ten veľký chlap stojí stuhnuto na mieste, v tvári má výraz smrti a ruky zovreté v päsť. Ak niekedy budete chcieť získať informácie z amerického špióna, určite ho vypočúvajte v slovenskom výťahu. Zaručená mučiaca metóda. Bohužiaľ si náš Tuck v priebehu týždňa natiahol triesla, tak som sa s ním vybral do Bojníc na urgentný príjem. Poobzeral sa po nemocnici a hovorí mi, že mu to pripomína tie budovy z amerických hororov. Môže byť. Štatistika z nemocnice: okrem troch zaľúbených sestričiek má Tuck natiahnutý sval a bude musieť byť aspoň desať dní v pokoji. Moje odporúčanie na záver: Pri osobnom stretnutí nášho fyzioterapeuta zvoľte srdečné objatie. Tento mobilný prístroj vás za necelú minútu objímania dokáže nabiť na 3,5 Tucka, čo je dostatočná energia na zvládnutie jedného náročného dňa.

NEWCOMER 

Štvrtok ráno dorazil do Prievidze náš posledný zahraničný hráč. Ryan Martin sa narodil na Jamajke a od šiestich rokov žil v Londýne. Už z prvého tréningu bolo badať, že to bude jednoznačne najlepší dunker v tíme. Chalan má naozaj neskutočný výskok a to prvý tréning absolvoval asi po štvorhodinovom spánku a náročnej lekárskej prehliadke v Bystrici. Tam som si všimol, že Ryan má typickú kúpaliskovú postavu - taký ten Mr. Bombastic. Prsia veľkosti C a tehličky, na ktorých by ste si pokojne nastrúhali syr do špagiet. Tiež ma potešilo, že si chvíľu odpočiniem od tej americkej angličtiny a budem počúvať tú britskú, aj keď sa stále neviem rozhodnúť, ktorá znie horšie. Podľa mňa tá slovenská je najkrajšia. „Život je lajf“ alebo „This is my sen“ sú tak krásne foneticky vyvážené výrazy. Až sa človek čuduje, že sú to dva zmiešané jazyky.

PIECES 

Dúfam, že tento blog nečíta Marko. Zaľúbil som sa do jeho ženy. Ako Slovenky máme najkrajšie to bez debaty, ale Jelena je kus krásnej baby, to len tak na okraj. Hovoril som to Markovi. Fajn je, že nevyzerá byť žiarlivý. Horšie, že mi stále hrozí fyzickým násilím, ale ako kapitán si to v konečnom dôsledku môže dovoliť. V priebehu týždňa som sťahoval Rodneyho a Granta. Chalani sú zbalení na dva štýly. Rodney je zbalený ako skúsený mladý cestovateľ, ktorému chýbajú posledné tri štáty, aby mal precestovaný celý svet. Má jeden batoh na chrbát a jeden väčší príručný kufor s najpotrebnejšími vecami. Grant je nováčik a je zbalený tým typickým štýlom, keď idete prvýkrát niekam, kde ste ešte neboli a balí vás mamička. Čo v skratke znamená, že má tak 16 kufrov, ktoré vám mama obháji tým typickým „TO SI ZOBER KEBY NÁHODOU !“ Sťahovať Granta teda v podstate znamená požičať si na deň kamión. Nováčikovská daň. Neviem, ktorý kamión trafil na tréningu Jašška, ale každopádne má zlomenú ruku a cca dva mesiace ho neuvidíme v akcii. Ostáva nám veriť v hojivé účinky jeho frajerky, aby bol jeho návrat čo najrýchlejší.


HALL OF FAME 

Ukončenie kariéry profesionálneho športovca je vždy smutné a veľmi náročné rozhodnutie. Po sezóne 2016/2017 sa s profesionálnym basketbalom lúčia naraz hneď tri legendy, ktoré robili radosť divákom po celom svete. Hrdosť je o to väčšia, že všetci traja sú odchovancami prievidzského basketbalu. So slzami v očiach a zlomeným hlasom vám teda musím oznámiť, že ste skutočne naposledy videli týchto troch bojovníkov v súťažnom zápase. Ďakujeme #44 Boško #23 Brzáč #33 Adámik. ////// Cením si, že ste môj ďalší príspevok dočítali až do konca. Prajem vám úspešný týždeň a čítame sa opäť o 7 dní. Poslúchajte čau