Logo

Troskova troška - Diel dvadsiaty deviaty

Troskova troška - Diel dvadsiaty deviaty
25.2.2018
PDBASKET

SOBOTNÁ SEŠLOSŤ

Sobotu sme výnimočne nehrali žiaden zápas a bolo nám za sebou tak smutno, že sme sa rozhodli, že sa aj tak stretneme a keď už nevykonávame fyzickú aktivitu, zvládneme aspoň tú psychickú. Nič lepšie ako malý tréning kreatívnej časti mozgu na víkend.

Prezradiť vám toho nemôžem mnoho, ale čo vám povedať môžem je, „že se pár moudrých hlav dalo dohromady“ a nie v bývalom Sovietskom zväze ale v hale vo VIP miestnosti. Prídeme s novinkami, ktoré sa budeme pomaličky snažiť zapojiť do nášho a vášho basketbalového života a spríjemniť vám zápasy rovnako ako dni, keď na zápasy čakáte.

Vy nás tento rok udivujete stále lepšou a lepšou podporou, ktorú nám dávate a my sme si povedali, že nesmieme zaostávať a budeme sa snažiť vám robiť stále viac radosti novými vecami.

Vyčkajte, uvidíte J 

JAŠŠKO OBSADZUJE INSTAGRAM!

Toto je rozhodnutie, ktoré raz možno všetci v klube oľutujeme, ale jedna z noviniek, ktorá bude okamžitá, je naše rozhodnutie, že každý pondelok bude mať moc nad našim instagramom jeden hráč. (Už teraz z toho máme strach)

Každý týždeň to bude niekto iný a v podstate vám bude každý pondelok tento človek mapovať priebeh jeho dňa. Od rána až do večerníčka. A keďže niet na hornej Nitre krajšieho a potetovanejšieho basketbalistu ako je Marek, rozhodli sme sa, že on bude prvým hráčom, ktorý odštartuje túto našu novinku.

Zajtra teda sledujte náš klubový instagram BC Prievidza a budete mať možnosť vidieť deň očami pána Jašša. Snáď jeho príspevky všetci zvládneme v zdraví...

MARUŠ IS ON FIRE!

Ak rozmýšľate, čo má znamenať ten nadpis, tak „Maruš is on fire!“ je jeden z našich predzápasových pokrikov, kde oslavujeme nášho pána asistenta. Prečo si Američania zamenili O za U nevieme dodnes ,ale nejak sa to chytilo. Tak isto by bolo zaujímavé zistiť, prečo volá tréner Pannone Braňa Pipíšku „PÍPLS“.

To sú však veci medzi nebom a zemou, ktoré by vám nevedela vysvetliť ani Silvia Šuvadová po troch výletoch do siedmej dimenzie.

Význam tejto časti blogu je však iný. Chcel som využiť to, že náš Maroško v priebehu týždňa oslávil krásnych 30 rôčkov (ku ktorým mu opäť blahoželám). Maroško môj, už len 10 rokov a vybavím ti pieseň pre jubilantov na BETA Rádiu.

Opäť som ale odbočil. Začína sa mi to stávať stále častejšie. Chcem teda využiť tento moment, keď Maroš oslavuje a trochu ho osláviť sám. Maroš si za pol sezóny vyslúžil rešpekt náš všetkých, počnúc hráčmi končiac trénerom.

Maroš nie je vynikajúci angličtinár a na začiatku sezóny po anglicky v podstate nevedel nič. Pokroky, ktoré však robí a spôsob ako v súčasnej dobe dokáže komunikovať s trénerom v angličtine je úžasný. Prekonať strach a nebáť sa pokúšať rozprávať jazykom, v ktorom (zo začiatku) plávate ako diviak v kapustnici, na to treba odvahu a veľkú dávku sebavedomia.

Maroš sa však ničoho nezľakol a kráča míľovými krokmi napred ako jazykovo tak aj vo svojich trénerských zručnostiach.

Ešte dve sezóny Maroš a môžeš ísť na kebab s americkým prezidentom J 

OTČE NÁŠ

Ktorý si na tribúnach,  

Posväť sa meno tvoje,

Príď fandenie tvoje,

Buď trojka tvoja,

Ako v nebi tak i na palubovke,

Basketbal náš každodenný, vyhráme dnes,

A odpusť nám naše chyby (technické),

Ako i my odpúšťame našim rozhodcom,

A neuveď nás do predĺženia,

Ale zbav nás od zlého.

BANÍK.

PRIEVIDZA VS. KOŠICE

3.3 o 18:00 v Niké Aréne to opäť vypukne naplno.

Prvý domáci zápas Miša Fuseka. Návrat Ryana Martina. A po dlhom čase domáci zápas proti silnému súperovi.

V sobotu budeme potrebovať všetko. Naše schopnosti, vašu podporu, Jožkove uteráky, moju hviezdičku pre šťastie a možno aj to modlenie. Ide do tuhého a my stále máme reálnu vyhliadku na druhé miesto v tabuľke. Dámy, páni, vážené detváky. Prichádza najdôležitejšia časť sezóny ! Prichádza čas lámania chleba. Sme krôčik od playoff a tak musíme teraz bojovať posledné zápasy čo najviac aby sme dosiahli najlepšie možné umiestenie po základnej časti.

Čaká nás zápas s momentálne tabuľkovo druhým najkvalitnejším basketbalovým tímom na Slovensku. Opäť náš čaká sviatok, ktorého sa nevieme dočkať. Ja si myslím, že na toto vás vážne netreba špeciálne pozývať. Vidíme sa v hale.

KONIEC DOBRÝ

Všetko dobré? Dúfam, že to všetko do tej soboty, keď to budeme najviac potrebovať, vydrží. Pozitívne myslenie a našponované bubny a hlasivky! To je moje heslo tohto týždňa.

Ahojte