Logo

Troskova troška - Diel dvadsiaty druhý

Troskova troška - Diel dvadsiaty druhý
7.1.2018
PDBASKET

LAURA #1

Už v priebehu týždňa Marko avizoval, že by rád oslávil s nami všetkými narodeniny jeho dcéry Laury. V piatok sme teda vo VIP-ke zorganizovali párty, ktorá sa rýchlo zvrhla na miniklub.

1: Bilo priniesol svoju dcérku, s ktorou ma nechcel zoznámiť, lebo sa bál, že ju budem baliť.

2: Andy Brzáč priniesol svoju dcéru, ktorú šikovne naučil nebaviť sa s nikým iným iba s ním, aby v budúcnosti predišiel problémom s frajermi.

3: Tréner doniesol svojho syna, ktorý si na párty ako dočasného otca vybral Rodneyho.

4: Maťo Boško doniesol svoju dcéru, ktorá okrem všeobecného kontrolovania situácie na párty, trávila čas obžúvaním ľadových šalátov.

5: A na záver tu samozrejme bola aj oslávenkyňa Laura, ktorá dávala pozor na Marka a jeho manželku Jelenu.

Testom rodinnej spôsobilosti hneď na začiatku párty neprešiel Ryan Martin, keď zobral Lauru na ruky a tá v priebehu 0,3 sekundy spustila výstražný plač, ktorý v hale aktivoval požiarny poplach. Laura je totiž to špeciálne dieťa, ktoré sa cíti dobre len s vybranými ľuďmi, a keď jej niekto nesadne, okamžite to dá najavo. Prísna ale spravodlivá.

Ja osobne si cením, že sa Marko rozhodol stráviť rodinnú oslavu aj s basketbalovou rodinou a pozoznamoval nás aj so svojou rodinou, ktorá ho prišla pozrieť na Slovensko.

Popili sme, pojedli sme, Laura (skoro) sfúkla sviečku a na záver sme zaspievali aj Happy birthday.

SVE NAJBOLJE LAURA!


ÚTOK NA HRAČKÁRSTVO

Zaujímavé situácie ešte nastali, keď som išiel s Pipom a Janom Zorvanom nakupovať pre Lauru darčeky. Ani jeden ešte deti nemáme, takže takáto vec pre chalanov v našom veku nie je nič jednoduché. 

Ja som to vyriešil celkom rýchlo. Plyšový medvedík do postele je univerzálna a ultimátna vec, ktorá poteší každé dieťa. Pipo a Jano na to išli viac takticky.

Braňo od začiatku tvrdil, že každé malé dieťa sa stále hrá s telefónom, tak behal po obchode celý čas s mobilom, čo vydával tóny až nakoniec zobral niečo úplne iné.

Jano......si klasicky išiel svoje. Ten v podstate viac ako darček pre Lauru hľadal tú najhlučnejšiu alebo najnepríjemnejšiu vec, s ktorou by Laura Markovi zničila nervy. Takže prešiel od gitár po valček, v ktorom boli guličky, až nakoniec kúpil hraciu skrinku, ktorá mu prišla dostatočne nepríjemná na to, aby ho Marko miloval do konca svojho života.

Uvidíme v pondelok na tréningu.

HANDLOVÁ PADLA, ŽILINA PADLA

Handlovú sme zmohli už tretíkrát. Už ako fanúšik som si strašne užíval pocit, keď sme u Krekáčov vyhrali. Vyhrať pred domácimi fanúšikmi je krásne, ale vyhrať dvakrát v Handlovej je možno ešte krajšie.

Tento rok na nás proste nemajú.

Vlastnú show si v Handlovej spravil Jarquez, ktorý v rozhodujúcich momentoch zlomil handlovský odpor niekoľkými dunkami a krásnym alley oopom.

Žilina nás takisto dlho netrápila, a tak sme sa v závere zápasu dostali aj k vysnívanej stovečke. Koláč tentokrát bude na  Jarquezovi.