Logo

Troskova troška - Diel dvadsiaty ôsmy

Troskova troška - Diel dvadsiaty ôsmy
18.2.2018
PDBASKET

DIVNÝ POHÁR

Okrem toho, že som sa stihol beznádejne zaľúbiť do bieloruskej volejbalistky, ktorá sedela nad našou lavičkou, sa pozitíva z tejto cesty do Košíc hľadajú naozaj ťažko. (Zdravím ťa Dariuška)

Ja sám si väčšinou viem zdôvodniť nejako racionálne, prečo sme vyhrali, alebo prehrali, ale teraz je to naozaj také zvláštne. Aj sa mi dosť ťažko hodnotí ten výkon, pretože neviem, ako na to reagovať.


Treba otvorene povedať, že prestíž slovenského pohára v tomto momente bohvieaká nie je. Dalo sa to vidieť na diváckej kulise, ktorá by počtom neprekonala divákov na šachovom turnaji vo Vyšných Ružbachoch. Jednoducho ak je na zápase viac hráčov ako fanúšikov, niečo nie je v poriadku.

Jedinou výhodou takýchto zápasov je, že sa hráči na palubovke dobre počujú a nikto z fanúšikov im do toho nepindá. Na druhej strane sa musia sami motivovať a povzbudzovať, keďže nemá kto iný.

Do Košíc sme cestovali v stredu, keďže sme hrali vo štvrtok netradične už o jednej. Ubytovaní sme boli na jednom penzióne neďaleko od Košíc. Tam som dostal na búdku v bowlingu postupne od Bílika, Jašška aj Fuseka. Asi tak trikrát za sebou...

Divné stretnutie proti Svitu rozhodol v podstate sám rozohrávač A.J.Walton, ktorý odohral snáď životný zápas a padali mu také koše, že mi neostalo nič iné, len sa chytať za hlavu. Po zápase sme chvíľu kecali, pogratuloval som mu a v duchu som dúfal, aby mu forma nevydržala do playoff. Čo s ním potom?


RYAN MARTIN

Určite ste postrehli, že jeden z našich kľúčových hráčov sa vytratil z palubovky kvôli zraneniu, ktoré som opisoval v minulom blogu. Do Košíc na pohár s nami Ryan už vôbec necestoval. Ale nerobte paniku! Dosť, že znova nasnežilo, nebudem vám ešte robiť nervy aj ja.

Kvôli reprezentačnej pauze majú hráči voľno až do stredy budúceho týždňa. Vzhľadom k tomu, že Ryan mimo zranenia prekonáva aj určité osobné problémy, dostal voľno a v stredu doobeda odletel na týždeň domov do Londýna. Pozitívom je, že v utorok už s tímom absolvoval tréning a jeho zranenie kolena sa začína zlepšovať. Všetci teda veríme a sme presvedčení o tom, že do najbližšieho zápasu proti Košiciam, ktorý hráme až 3.3. nastúpi Ryan v plnej sile.

Držme palce našej 23ke!

NAŠI REPREZENTANTI

Reprezentácia krajiny je vždy veľká hrdosť. Proste ten pocit, že vy ste výber tých najlepších a najkvalitnejších na Slovensku, musí byť skvelý. Hlavne vtedy, ak vám učiteľka celú mladosť hučala do hlavy, že z vás nikdy nič poriadne nebude a skončíte niekde vo fabrike na nočných.

Reprezentačná pauza bude od 18-teho do 26-teho februára. Prievidzu v ňom bude reprezentovať trojkár trojkárov Martin Bílik a náš najnovší prírastok do rodiny Mišo Fusek.

Naši počas pauzy odohrajú dva zápasy: 22.2 vo Fribourgu proti Švajčiarsku a 25.2 proti Macedónsku v ich hlavnom meste Skopje.

Mojim hlavným prianím je, aby sa chalani vrátili zdraví. Playoff sa blíží a ako sa hovorí : Každý Bílik/Fusek dobrý.

MÁME PAUZU, MAJTE PAUZU 

Ako som spomínal, tento týždeň budete mať vy aj my pokoj. Žiadne nervy z basketbalu nás nečakajú pre už spomínanú reprezentačnú pauzu sa dva týždne nič hrať nebude.

Najbližšie sa môžete hecovať až na zápas 3.3. doma proti Košiciam. To bude po naozaj, NAOZAJ dlhej dobe normálny atraktívny domáci zápas. Ako sa to hovorí, trpezlivosť ruže prináša. Alebo v tomto prípade kvalitný basketbal.

ZÁVER

Už je za nami aj Valentín. Ak ste naňho zabudli, tak vám gratulujem k rozchodu. Ani ja si to nikdy neviem zapamätať. Majte úspešný víkend.

Ahojte