Logo

Troskova troška - Diel dvadsiaty prvý

Troskova troška - Diel dvadsiaty prvý
31.12.2017
PDBASKET

MR. STAZIČ

Posledný blog sa niesol v čisto vianočnom duchu a nechcel som ho kaziť riešením zápasov a ostatných udalostí. Teraz mi však aj s odstupom času nedá sa nevyjadriť k situácii, ktorá sa udiala v zápase s Viedňou. Viedeňčania napísali svoju verziu, náš klub sa oficiálne vyjadril a teraz sa vyjadrím ja.

Na úvod je dôležité povedať, že Stjepan Stazič mimo toho, že je hráčom Viedne je aj majiteľom klubu. Táto kombinácia sa v spojení s jeho egom stala pre rakúsky tím smrteľná.

Dobre si pamätáme, že v zápase v Rakúsku, kde sme Viedni podľahli, bol Stazič suverénne najlepším hráčom a dal nám 46 bodov. Pochopiteľne, keď potom hráte doma odvetu, sa ako tréner snažíte svoj tím pripraviť na najlepšie zbrane súpera a eliminovať jeho najväčšie hrozby.

My sme do zápasu s Viedňou vstúpili skvele. Hrali sme rýchlo, dobre sme bránili a hlavnej „zbrani“ Rakúšanov sme nedali dýchať. Po tom, čo sme sa dostali do úniku a Stazič nepremenil svoje prvé dve trojky, sa začali diať veci. Najprv začal protestovať u rozhodcov a potom si za zdroj svojho neúspechu zvolil nášho trénera a v podstate mu začal vyčítať, že jeho hráči ho bránia príliš intenzívne.

Pritom ako Rakúšania hádzali asi po dvoch minútach šestky, prišiel Stazič na našu polovicu a ja som neveril vlastným ušiam. Stjepan začal kričať po našom trénerovi a z tohto monológu si pamätám dve súvetia :

1: „Ty vieš, kto som a akú mám reputáciu?!“

2: „Nepomôžu ti ani policajti!“

Ubehla ďalšia minútka a nevydržali to ani rozhodcovia. Stazič dostal dvojitú technickú a bol vylúčený zo zápasu. Okamžite po vylúčení začal zvolávať svoj tím z ihriska po vzore: Keď nehrám ja, nebude hrať nikto. Tréner hostí však ostal, zachoval pokoj, svoj tím neodvolal, a tak len Stazič pri ceste do šatne pridal pri trénerovi ďalšie vyhrážky a ukázal skutočného športového ducha. Zvyšok polčasu potom strávil tým, že zvolával svoj tím z palubovky, vyklonený pri východe istený našimi sekuriťákmi.

Rakúšania napokon v pokoji a bez problémov dohrali polčas a všetci sme sa odobrali do šatní. Keď sa naši potom vrátili a hostia sa neukazovali, začali sme šípiť problém. A teraz pozor. Tesne pred začiatkom polčasu za mnou prišli dvaja nemenovaní hráči Viedne. Oni mi nepovedali my nenastúpime. Oni mi povedali : „My nemôžeme nastúpiť, máme to zakázané“. Jednoducho sa ukázalo, že ak ste majiteľ, vaše slovo je aj nad trénera a zvyšok tímu.

Toto bolo pre mňa dôležité povedať, pretože chcem, aby ste všetci vedeli, že odstúpenie Rakúšanov zo zápasu nebolo rozhodnutie ani tímu, ani trénera, ani demokratického hlasovania v šatni. Bolo to rozhodnutie jedného ega, jedného hráča, a ten to doslovne zakázal všetkým.

Jeho obhajobou bola obava o zdravie tímu a dokonca sa niečo splietalo s jeho narazenými rebrami. Veľmi zaujímavé potom bolo, že hráč, ktorý mal podozrenie na narazené rebrá dal dva dni po našom zápase v rakúskej lige 41 bodov.

Stjepan Stazič je hráč s nespornými kvalitami. Bohužial, v zápase proti nám jeho kvality zahmlelo jeho ego a neprofesionalizmus.

Toľko k tomu.

ĎAKUJEM VÁM ZA ROK 2017

Posrali sme to s Interom, posrali sme to aj so Svitom. Sviatočné obdobie sme jednoducho, čo sa týka basketbalu, nemali veselé. O to viac ma príjemne prekvapil náš včerajší zápas.

Výkon krásny, ale ešte krajšia bola vaša návšteva. Bol som úprimne prekvapený a potešený, že aj po nevýrazných výkonoch ste zapchali ústa všetkým, ktorý nazývali prievidzských fanúšikov fanúšikmi úspechu. Je normálne, že fanúšikovia kritizujú výkony a hodnotia hráčov. Na to ste tu. Na tom je vidno, že vám na basketbale záleží a nie je vám ľahostajný. Ale skritizovať a napriek tomu prísť podporiť, o tom je skutočný fanúšik. Som strašne pyšný na to, že si laik pozrie, že sme na piatom mieste, prehráme dva domáce zápasy a napriek tomu na ten tretí príde 1700 ľudí.

Včera ma šťastím napĺňala hra,šťastím ma napĺňal Pipov návrat a ešte väčším vy na tribúnach. Týmto sa vám chcem poďakovať za podporu, ktorú od vás celý rok máme a dúfam, že rovnako nepoľavíme ani v roku nasledujúcom. Chalani za vás ďakujú po každom zápase a vedia prečo. Hrali už u každého súpera a videli, že nikto doma nemá to, čo máme my. Ku nám sa už boja chodiť. A majú prečo.

Ste to najlepšie, čo si športovec môže priať. Ste verní, ste hluční a sme PRIEVIDZA!

ĎAKUJEM!

ČO NÁS ČAKÁ

V stredu 3.1. hráme o 18:00 hod tradičné derby v Handlovej. Pozývať na tento zápas snáď ani nemá zmysel. Bude to tradičná vojna, ako na palubovke, tak v hľadisku. Handlovú sme tento rok porazili už dvakrát a ak budeme pokračovať vo výkone, ktorý sme predviedli proti Komárnu, dostane od nás Handlová nakladačku tretíkrát.

Soboty už tradične patria nám. 6.1 odohráme rovnako o 17:00 hod domáci zápas proti Žiline, proti ktorej máme rovnako ako proti Handlovej zatiaľ 100 percentnú úspešnosť. Vidíme sa v Niké Aréne!

ZÁVEROM

Ešte raz sa vám chcem poďakovať za podporu a chcem vám popriať všetko dobré do nového roka 2018. Nech sa vám splnia vaše predsavzatia a nech vykročíte pravou nohou. A my ľaváci ľavou ;)

VŠETKO DOBRÉ !

Filip