Logo

Troskova troška - Diel dvadsiaty siedmy

Troskova troška - Diel dvadsiaty siedmy
11.2.2018
PDBASKET

DERBY-NEDERBY

Škoda toho zápasu. Hlavne pre fanúšikov. Aj našich, aj handlovských.

Po dlhom čase sme pred sebou mali domáci zápas. Navyše hornonitrianske derby. Keďže sa hral v stredu, veľa z našich fanúšikov si bralo dovolenky, prekladali sa šichty, odkladali svadby a každý sa tešil na našich konečne na domácej palubovke.

Neviem, či sa v tom chcem ešte vŕtať, veľa dobrého z toho nevzišlo. Povedzme si úprimne, nebol to ani záživný zápas a povedzme si ešte úprimnejšie, nebola to žiadna škola pre handlovských juniorov. Plávať nenaučíte človeka tak, že ho šmaríte do stredu jazera a budete dúfať, že sa neutopí. Napriek tomu naozaj česť a pocta mladým, že do toho išli a odohrali to až dokonca.

Niekto dokonca obviňoval nás. že sme proti bezbranným juniorom postavili všetko. čo sme mali k dispozícii. Aspoň na začiatku to tak bolo. Prečo? Jednoduchá a myslím si, že racionálna odpoveď. Tréner pred zápasom všetkým veľmi jasne zdôraznil, že napriek tomu že Handlová poslala juniorov, si neželá žiadne podceňovanie súpera. Zdôraznil, že ľudia, ktorí sedia v hale, s nami cestovali 6 kôl po zápasoch vonku a zaslúžia si kvalitný a sústredený výkon.

Čo mňa mrzelo najviac, boli komentáre administrátora facebookovej stránky MBK Handlová. Je rozdiel, keď komentujete ako fanúšik a je rozdiel, keď v podstate pod hlavičkou klubu dávate oficiálne vyhlásenia. Tento človek poslal v priebehu hodiny do prdele všetkých od nášho vedenia, fanúšikov, hráčov až po predstaviteľa basketbalovej asociácie. Úctyhodný výkon. Ale, všetci sa učíme. Dôležité je sa z chýb poučiť.

Prajem Handlovčanom rýchle uzdravenie a čo najrýchlejšie vyriešenie všetkých problémov, aby sme ich opäť uvideli na palubovkách v plnej sile. Minulý rok ich tiež každý podceňoval a nakoniec skoro Košičanom mesto vypálili.

Držte sa susedia. Rivalita je výborná! Ale len tá zdravá :)


BIG MAJKL

Mišo je taký ten dobrý obor z rozprávok. Veľmi prívetivý chalan - milý, zlatý, len na chleba natrieť.

Mišo sa vozí vo Volkswagene Up! To je auto, ktoré keď vidíte z vonku,  tak by ste neverili, že sa tam človek ako on vopchá. Auto o niečo väčšie od chladničky, ale prekvapivo si tam Mišo našiel dosť priestoru. Síce má prednú sedačku posunutú tak, že v ňom sedí ako Hightower v policajnej akadémii, ale inak je to celkom štandardný šofér.

Prvý tréning s nami Mišo absolvoval v utorok, deň pred zápasom proti Handlovej. Ten istý deň vzniklo aj legendárne video, na ktorom s Jožkom pozýval na stredajší zápas.

Ako ste videli na šupu sa z nich stali výborní kamaráti. Ale s Jožkom sa neskamarátiť nedá. Kvôli Jožkovi by sa Hitler vykašlal na obsadzovanie sveta a radšej by s ním do konca života sedel v šatni na káve. Za to vám ručím.

DRŽ SA COLIN

Za Colinom plakať nemusíme, pretože už je na plážach v Austrálii a rozhodne mu nie je zle, súdiac podľa instagramových videí.

 Musím uznať, že mi bude ako človek chýbať. Bol taký - veľmi ľudský by som to nazval asi. Taký, že sa vedel vcítiť do vecí a mal taký reálny pohľad na situácie. To sú ľudia, ktorí v amerických hororoch umierajú poslední.

Mne ale sľúbil, že sa ešte vráti, takže, dúfam, že dodržíš, čo si povedal! (A ak stále neviete, koho vám Colin pripomína, tak je to Wolverine)

POVINNÁ JAZDA

Asi tak by sa dal nazvať zápas v Žiline. Ja som to už niekde spomínal, všímam si to a viem to pochopiť. Fakt je náročné namotivovať sa na takéto zápasy a odohrať ich na plný plyn.

Ste favorit, hráte v hale 5-krát menšej, než na čo ste zvyknutí a očakávate, že to pôjde samo. Potom príde to, že je polčas a stav je skoro vyrovnaný. Potom príde tréner, spustí agresívny tón, kde sa vás pýta, či si robíte srandu a že vám to hovoril. Potom sa pozviechate v druhom polčase, hráte trikrát lepšie a nakoniec vyhráte celkom solídnym rozdielom.

Toto je taká naša klasická rovnica v zápasoch proti outsiderom.

Koho vyzdvihnúť z tohto zápasu? Uznanie si určite zaslúži Maťo Bilik, ktorý sa začína meniť na slovenského Vasilija Zajceva. Niekoľký zápas po sebe odovzdal nadštandardný výkon a tentokrát v Žiline aj za celkom krátky časový úsek.

Pochváliť určite treba aj Miša, ktorý vo svojom prvom zápase nastrieľal 13 bodov, doskočil 10 lôpt pridal po jednom bloku a zisku a bol trikrát faulovaný. Solídny štart Majkle.