Logo

Troskova troška - Diel dvadsiaty štvrtý

Troskova troška - Diel dvadsiaty štvrtý
21.1.2018
PDBASKET

ŠTARTOVAČKA POD ORECHOM

Pred zakusnutím do levického mäsa si chceli naši ešte dať klasického mäska, tak sme všetci v piatok večer šli na večeru Pod Orech.

Čo by určite nepotešilo zväz priateľov zvierat, bolo naše menu. Pod krycím menom vegetariánov sen: rebierka prekladané krídelkami, prekladané rebierkami, prekladané krídelkami. Typické americké jedlo po stejku sú proste rebierka, bez toho oni nevydržia.  Prvé slová slovenského dieťaťa je mama a tata. Prvé slová amerického musia byť rebierka a wifi.

Každý sa zo trikrát otočil pri pekáči a potom sme už všetci ležali náhodne pohodení v polohe tehotný hroch. To je tá poloha, keď sa prejete, zošuchnete sa na pol zadku na stoličku, odfukujete a držíte sa za brucho.

Zhrnutie: Sežrali sme všetko, čo neušlo, a to čo ušlo, naháňame dodnes.

NARODENINOVÍ CHLAPCI

Tento týždeň až traja naši zlatúšikovia oslavovali narodeniny. Jay aj Bilo majú niekoľkýkrát 25 rokov a ja im prajem všetko najlepšie. Také moje skromné prianie a želanie je, aby aj ďalšie narodeniny oslavovali u nás v Prievidzi. Chalani, ak to tak bude, tak sľubujem, že obidvom torty urobím, ako že sa Filip volám! Takisto narodeniny oslavovala aj naša mladá puška Braňo Hromada a aj tebe, kamarát môj milý, prajem Všetko najlepšie! J

 PRAHA, NENÍ JENOM MOST A HRAD

Takto, aby sa vedelo, úvodom. O deviatej sme vyrazili z Prievidze! O deviatej ráno. Teraz si väčšina z vás povedala: O deviatej, keby vyrazím, tak tam prídem po rukách a pravou budem ešte odpisovať na facebooku. Ale! Dostali sme sa do situácie, ktorú by sme vyriešili asi jedine letecky.

V rádiách nás celú cestu naši českí bratia strašili 30 kilometrovými zápchami a dopravným kolapsom. Keď sme prišli k tabuli: PRAHA 120 km, zistili sme že vôbec neklamali. Koniec zápchy nikde a z kamenných až nasratých pohľadov okolitých kamionistov sme vyčítali, že už tu stoja tak tri dni a ďalšie tri ešte budú.

Ja si kolóny pamätám z našich výletov do Chorvátska, keď som bol malý. Pomaličky sme sa hýbali diaľnicou a čakali, kedy sa to rozbehne. Táto pražská kolóna........bola svojská. Ona sa totiž nehýbala vôbec. Pre istotu.

Na mňa ako vedúceho tímu, začala doliehať nervozita, keďže som mal hladných hráčov a ešte hladnejších trénerov. Tréner Ryan mi už dokonca písal na whatsappe správy, kedy budeme jesť. To je ešte celkom normálne, až kým si uvedomíte, že sme stáli v zápche a sedel dve sedačky za mnou. Po 40 minútach na mieste sa teda šofér Emil rozhodol precúvať až na výpadovku, ktorou sme nejakým zázrakom dostali na pumpu. Pri pumpe ako perníková chalúpka, sa nám, chvalabohu, zjavila reštaurácia, v ktorej sme rozložili hlavný stan prežitia.

Zabudol som spomenúť, že medzitým začalo snežiť takým spôsobom, že sme začali vybavovať snežné skútre. Trénera som upokojil kuracím šnicľom a zvyšok americkej posádky obžierala stehná, keďže rebierka tentokrát neboli.

Medzitým ako sme sa najedli, stihli policajti diaľnicu do Prahy úplne uzavrieť a náš nasledovný pokus obísť to cez Kolín, bol tiež neúspešný, keďže aj tam nás čakali strážcovia zákona a povedali nám, že to nemá význam.

To už bolo 5 hodín a po uzavretí oboch ciest teda padla definitíva, že do Prahy nejdeme, pretože nemáme šancu to stihnúť.

Či sa bude hrať zápas v náhradnom termíne, alebo sa táto situácia bude riešiť inak, je zatiaľ otázne. Rozhodne však o tom včas budete informovaní.

KTO JE NAJLEPŠÍ ?!?!

PRIEVIDZA !

Túto časť píšem ešte teraz za horúca. Je sobota 23:22 akurát sme prišli zo zápasu, v ktorom sme zničili Levice - ako na palubovke, tak aj v hľadisku.

Ja som bol dnes tak pyšným Prievidžanom, že si to neviete predstaviť. Bílik mi hovoril, ako úplne cítil za chrbtom tú podporu, že to bolo skvelé, veľmi mu to pomohlo. Veril som tomu, že môžeme vyhrať, ale že Levičanov ani nepustíme do drámy? To už čo sa deje na Slovensku!

ĎAKUJEME VÁM !!!!


INFORMAČNÉ OKIENKO

Pár dôležitých informácií na záver.

Informácia číslo 1: Budeme organizovať fanbus aj na zápasy proti Interu a Svitu.

Informácia číslo 2: Od pondelka si môžete u Parkeťáka v Z+Z zakúpiť miestenky na zápas proti Handlovej, ktorý odohráme doma 7.2. o 18:00 hod.

Informácia číslo 3: Pomôžte nám a zapojte sa aj vy do projektu Žihadielko a zahlasujte za detské ihrisko v Prievidzi na stránke www.zihadielko.sk

KAM CESTUJEME ?

Pred nami je bratislavský týždeň.

V stredu o 19:00 hod hráme v Karlovke a v sobotu o 18:00 potom na Interi.

Ako som spomínal, na Inter sa bude organizovať fanbus, čiže ak máte záujem zažiť znova super atmosféru, ktorú ste vytvorili v Leviciach, bude tu možnosť. Bližšie info o fanbuse budú v priebehu týždňa na facebooku a na oficiálnej stránke.

ZÁVEROM

Krásny týždeň za nami. Jedna nedokončená cesta a jedna víťazná cesta, na ktorej ste boli s nami.

BANÍK !