Logo

Troskova troška - Diel siedmy

Troskova troška - Diel siedmy
24.9.2017
PDBASKET

Nie sú len dobré týždne a veselé blogy. Niekedy prídu chvíle ako sú tieto, keď na nás dopadnú všetky veci naraz a nedarí sa nám tak ako by sme chceli. Ale o tom je šport. O emóciách. Pozitívnych aj negatívnych...

CHRIS

Bolo by alibistické a myslím si aj nekorektné nevyjadriť sa k téme, ktorú v posledných dňoch v podstate rieši celé Slovensko. Samozrejme tu nebudem riešiť čo sa stalo a čo sa nestalo, pretože to neviem. Ja len chcem povedať, že mám Chrisa úprimne rád a má ho rád každý v tíme kto sa s ním stretol. Je to človek, ktorý prinášal smiech, zábavu a uvoľnenie do našej kabíny. Takisto to bol bez debaty jeden z našich najkvalitnejších hráčov. Podstata tejto veci je pre mňa neodsudzovať a nezatracovať ľudí bez toho, aby ste aby ste si ich vypočuli, či poznali celú pravdu. Nikdy neviete, aké situácie prinesie život vám a kedy sa možno vy ocitnete v roli, keď budete potrebovať pomoc, či dôveru vtedy, keď sa vám celý svet otočí chrbtom. Nech je to ako chce, chyby robíme všetci. A robíme ich často. Väčšie či menšie. Základom je chyby správne uchopiť a poučiť sa z nich. Toto nie je Chrisova obhajoba, toto je môj uhol pohľadu a vnímanie ľudskosti. Buďme ľudia...

ČECHY

Svitavó, Svitavó,
město mezi městy hořké moje šťěstí.
Svitavó, Svitavó,
černá hvězdo nad hlavou.

Či chcete či nie, Česi sú naši bratia. Majú podobnú náturu, rovnako obľubujú pivo a sú takisto srdeční ako my Slováci. Akurát tie ponožky do sandálov nedávame.

Svitavy sú také české Bojnice. Pekné malé útulné mestečko a v jeho centre hala. Hala, ktorá nám miesto úsmevu vrásky priniesla.

0-2

Dalo by sa na všetko možné vyhovárať, ale nám turnaj v Česku jednoducho nevyšiel. Takáto facka však častokrát tím stmelí a posilní, aby zvládol ťažšie skúšky, ktoré nás počas sezóny čakajú. Ako hovorí klasik : „Někdy jedna rána lepší, než dlouhé vysvětlování“.

Najkrajšie to zhrnul tréner:  To čo nám momentálne škrípe a chýba, sa dá všetko dohnať na tréningu, hlavné je, že našim chalanom nechýbajú aspekty, ktoré žiadny tréner nenaučí. Srdce a bojovnosť.

S dvoma prehrami sme teda obsadili konečné štvrté miesto a po prvej prehre s Kolínom sme nakoniec museli skloniť hlavy aj pred Klosteneuburgom. Hlavy hore, Inter si to odskáče!!!

PARTY

Počas turnaja sme sa s asistentom Marošom zúčastnili spoločenskej akcie, na ktorú nás pozvalo vedenie Svitav. Išlo o predstavenie tímu pre sponzorov a hostí vo veľmi peknom hoteli v Litomyšli. Po oficiálnej predstavovačke a poďakovaniu sponzorom, prišla na rad voľná zábava a Svitaváci ukázali, že klub funguje ako jedna veľká rodina.

Potom som postupne spoznal troch super chlapov. Volajme ich traja králi. Prvý kráľ je mladý tréner Svitav Ľubomír Ružička. Trénerská nádej českého basketbalu, ktorá by mohla charizmu predávať v kýbľoch. Druhým kráľom, je hlavný sponzor svitavského basketbalu Jindřich Horák. Typický srdečný Čech, s ktorým sa dá rozprávať o všetkom a každých 10 sekúnd máte v bruchu kŕče, keď začne vykladať príbehy s ostravským prízvukom. Dokonca hral v 89tom proti Baníku Cigeľ! Tretím a najväčším kráľom, je Milcek. Milan Stehura je chlap, ktorý by vám na púšti zohnal ponorku. Vybavil všetko čo sme potrebovali, celý večer nám robil spoločnosť a celkovo mne ako tímovému manažérovi pomohol vo všetkom o čo som ho za dva dni vo Svitavách požiadal. Ja sa vrátim Milcku, a dáme tú sľúbenú zelenú

TÝŽDEŇ T

Hráči majú pred sebou hodne náročný týždeň. Podľa trénerových slov teraz prídu poriadne tréningy a pondelkom začína tvrdá príprava na úvodný ligový zápas.

Týmto vás chcem samozrejme všetkých pozvať. Bude to veľké, keďže popri zápase s Interom navyše oslavujeme 70. výročie založenia klubu. Fanzóna pred hala bude už od 16:00 a všetkých vás čaká zaujímavý program a akcie tak si to rozhodne nenechajte ujsť.

ZÁVEROM

Na záver som ešte chcel poďakovať dvom ľuďom. Myslím si, že fanúšik ktorý cestuje 3 hodiny do Čiech aby si pozrel prípravný zápas si zaslúži poďakovanie tak od klubu a hráčov, ako od blogera. Sára a mamina, ďakujeme za podporu a že ste prišli J

Držte palce a fandite. Sobotu to vypukne !

BANÍK !!!

P.S : Ako som sľúbil, k budúcemu blogu už budú pridávané aj fotky, ktoré budú dokresľovať moje zážitky.