Logo

Troskova troška - Diel štvrtý

Troskova troška - Diel štvrtý
14.9.2017
PDBASKET

NEMOCNICA NA OKRAJI MESTA


Pipo umieral, Morky umieral, všetkých som zachránil ! 
Pomaly sa vychádzky do Bojnickej nemocnice stávajú mojou dennou rutinou. Myslím, že mi už dokonca idú na urgentnom príjme stavať sochu. To začína tým, že si užívate domácu pohodu, je 19:20, ležíte na gauči pod dekou, odmietate sa pohybovať a komunikovať a zrazu vám zvoní telefón s tým, že musíte okamžite letieť do haly. Tak sadám do auta, ostávam v tepláčikoch, vchádzam na palubovku a tam už za čiarou Morky v polohe ležiaceho strelca s vyloženou nohou a na členku ľad. Ani som sa nemusel pýtať a vedel som, že zasa pôjdem pozrieť kamarátov primárov na urgentnom. Kubko popri blokovaní zabudol ako lietať a doletel tak blbo, že ma musel vytiahnuť na sviatočný pondelok z gauča a to sa nerobí! V čakárni sme strávili tak hodinku a pol, kde sme medzitým stretli nášho extrénera Kruna, ktorý sa nám pozdravil, popýtal sa a zakončil to otázkou : Čo na to povedal Jožko. Jediné čo Jožko stihol, bolo oznámiť Kubovi v šatni, že keď sa zraní nabudúce, chce to vedieť dopredu! A možno aj skôr ako Morky.

Druhý výlet do nemocnice prišiel opäť nečakane. Pred koncom nášho prvého zápasu s novým tímom sa Pipo bil o loptu pod košom tak urputne, až to niekto z Karlovky nevydržal a pleskol mu. Otvorená rana pod okom a prúd krvi. Braňo za 23 sekúnd vyzeral jak Conor McGregor po desiatich kolách v ringu. Od doktora Brzáča dostal expresné prelepenie a odomňa pár teplých slov. Jožko medzitým odhadoval počet štichov. Myslím, že posledný tip bol tri. Po ceste k autu sme ešte narazili na Braňovu frajerku, ktorá mala v očiach výraz, ako keby jej milého prešla tatrovka naložená štrkom. Po tom, čo sme ju uistili, že odreniny väčšinou nebývajú smrteľné sa upokojila sadla snami do auta a vybrali sme sa - trikrát hádajte - do nemocnice. Domove líbezný. Nakoniec to dopadlo tak kvalitne, že Pipo nemá ani jeden štich, rana mu bol stiahnutá páskami s tým, že by sa mu to malo do týždňa zahojiť a mal by sa vyhnúť aj jazve. Tvoja škoda kamarát - mohol si vyzerať drsnejšie.

PRVÝ ZÁPAS


Čo vám poviem. Čakali ste až takýto dobrý úvod ? Po prvé - vyhrali sme o 30. Po druhé - až sedem hráčov malo dvojciferný počet bodov. To je myslím si jasná ukážka nesebeckej a tímovej hry, o ktorej tréner rozpráva, odkedy nastúpil na svoj post. 

Ja som si zápas prvýkrát užil z lavičky a je to fakt zážitok. Snažil som sa vyzerať profesionálne, držať emócie na uzde a byť skutočný MANAŽÉR NAD VECOU! Ale poviem vám - nedá sa. Tá energia, ktorá na tej lavičke je, ten feeling, čo to má, sa nedá oklamať. Ak neskáčete pri trojkách, nekričíte pri blokoch a nezatínate päste pri košoch s faulom, neužívate si kompletný zážitok a pravdepodobne by ste mali presedlať na šachy alebo niečo podobne emočne menej náročné. 

Čo sa týka jednotlivcov, hádam by sme sa tentokrát mohli zamerať na pivotov. Už v prvom zápase bolo vidno, že dvojkombo: Martin, Perry bude túto sezónu smrteľné pre tímy, ktoré sa proti nám postavia. 

Chris Perry je typický podkošový tank. Jeho sila na low poste bude pre nás túto sezónu hodne dôležitá. Neviete si predstaviť, aké je ťažké Chrisa brániť a aké rany sú to, keď sa do vás oprie. Ak by vás to zaujímalo, informujte sa u asistenta Maroša Helmecyho alebo u Jašška. Tí už mali tú česť na tréningu lietať s Perry Airlines. 115 kíl ľudia nie je sranda. 115 kíl je na zbrojný preukaz. A keď sa ešte týchto 115 kíl vie pohybovať rýchlosťou ako sa Chris dokáže, nie je úniku.

Ryan Martin je iný typ pivota. Taký ten súčasný „moderný pivot“, niečo na štýl Karla-Antonyho Townsa. Rýchly, dynamický, dravý. Takisto nemá problém streliť trojku, a to je u pivotov veľmi vážená vec. O jeho rýchlosti sa presvedčili aj Karlovčania, keď predviedol možno najkrajšiu akciu zápasu. Bleskurýchly coast to coast zakončený krásnym eurostepom. Pre ľudí až tak neznalých problematiky: Ryan sám prebehol od jedného koša k druhému a tam kamzíčimi úskokmi oklamal obrancu a dal koš. Britský kamzík! To by sa mohlo chytiť, to vôbec neznie zle. 

ZÁVEROM


Nezabudnite, že v pondelok sme zmenili čas domáceho zápasu na 18:30 hod, aby ste stihli futbal ,takže neprísť o hodinu neskôr! Štvrtok a piatok potom hráme opäť doma s maďarským Kormendom. Z piatich dní tri dni basketbal, to už konečne vyzerá na to, že sa nebudete nudiť doma pri krížovkách a žehlení, ale môžete chodiť fandiť. A teda, aby som nezabudol, pochvala vám všetkým, ktorí ste prišli na Karlovku, atmosféra bola úžasná a návšteva na priateľský zápas tiež výborná! 

Takisto vás chcem zachrániť pred rozštiepenými končekmi vlasov a zmytým mejkapom. Cez týždeň bude škaredo takže noste pršiplášte, čižmy a dáždniky. Poďakujete mi neskôr. 
Čaute