Logo

Troskova troška - Diel tridsiaty

Troskova troška - Diel tridsiaty
4.3.2018
PDBASKET

BASKETBAL JE VÁLKA!

V uplynulom týždni som videl intenzitu tréningov, akú sme ešte túto sezónu nemali. Tento týždeň mi ich fakt bolo až ľúto.

Nedá sa to inak nazvať. Doslova celý týždeň dreli ako kone. Doprial by som vám naozaj vidieť niekedy ako taký tréning vyzerá. Bohužiaľ z pochopiteľných dôvodov môžem zverejniť len veci, ktoré neobsahujú konkrétnu taktickú prípravu, signály alebo niečo podobné. Fakt ale boli dni, kedy boli hráči na pokraji kolapsu.

Náš tréner je veľmi háklivý na to, ak na tréningu necíti maximálne nasadenie. Náš tréner tréningové tempo nepozná. A už ani hráči.

Hovorí sa ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Táto veta sa potvrdila do bodky. Zmorené tréningové tváre vystriedali víťazné úsmevy po sobotňajšom veľkom a veľmi dôležitom zápase proti Košiciam. A že sme si to víťazstvo všetci zaslúžili.


DEŠTRUKCIA KOŠÍC

S čistým svedomím môžem napísať, že sme si užili krásnu sobotu, ktorej asi nič nechýbalo.

Divácky rekord tejto sezóny ako aj rekordný rozdiel v skóre v tohtoročných zápasoch proti Košiciam. Absolútnou čerešničkou už bolo len 19 trojok, ktorými sme zavalili Košice ako lavína.

Myslím, že tak v polovici poslednej štvrtiny už bolo vymaľované a do konca zápasu sme si len udržiavali pohodlný náskok. Túto vetu že napíšem po zápase s Košicami, v to som fakt asi nikdy nedúfal.

ONDELKOVÝ INSTAGRAM

Dostali sme od vás veľa pozitívnych ohlasov, a to nám dáva istotu že sa uberáme správnym smerom. Ako som spomínal, chystá sa kopa noviniek pre vás fanúšikov a jednou z nich bol aj pondelkový instagram, kde má absolútnu kontrolu nad našim klubovým účtom jeden z hráčov.

Marek sa ako prvý zhostil tejto úlohy vynikajúco a ukázal čo to z jeho basketbalového aj súkromného života.

Zajtra môžete na instagrame sledovať deň Jaya Wisseha a pozrieť sa tak znova trošku poza oponu nášho basketbalu. Chystajte teda telefóny a prekladové slovníky a sledujte od rána príbehy na našom instagrame. Jay sa tejto aktivite hodne tešil, takže som sám veľmi zvedavý, čo zajtra vytvorí.

ČO NÁS ČAKÁ

V stredu o 18:00 hráme posledný zápas základnej časti na palubovke súpera. Cestujeme do Spišskej Novej Vsi, ktorú tento rok snáď najviac zo všetkých tímov ovplyvnili zranenia a je tak beznádejne na poslednom mieste. My máme so Spišskou zatiaľ  100 percentnú bilanciu, porazili sme ju dvakrát doma a raz vonku.

Okrem toho, že sa plánujem stretnúť s mojou bieloruskou platonickou láskou, ktorú so vám spomínal pred dvoma týždňami, bude našim cieľom rozhodne pokračovať v kvalitných výkonoch a ideálne už do konca základnej časti nepustiť perie.

Ako sme sa však presvedčili už niekoľkokrát, zápas s outsidermi nikdy nebývajú jednoduché a už vôbec nie vonku. Držte nám palce.

V sobotu nás potom čaká ďalší basketbalový sviatok. Budeme hostiť Levičanov, s ktorými sa stále bijeme o tretie miesto v tabuľke takže o dôležitosti tohto zápasu je asi zbytočné hovoriť. Zápas odohráme klasicky o šiestej, ale odporúčam vám prísť čím skôr, pretože aj pred zápasom sú pripravené zaujímavé novinky, ktoré vám neprezradím, ani keby ste ma mučili 4 hodiny v podzemnej pivnici.