Logo

Troskova troška - Diel piaty

Troskova troška - Diel piaty
14.9.2017
PDBASKET

MAMA


Častokrát tie najdôležitejšie súčiastky prístroja nie sú viditeľné. Tie koliečka, bez ktorých by sa to celé rozsypalo. Staňa je súčiastkou, bez ktorej by sme boli stratení, ako kvalita v slovenských seriáloch. Pre nešťastníkov, ktorí netušia, kto je Staňa, objasním, že ide o našu fyzioterapeutku, záchranárku životov, kariér a príležitostnú mamu pre smutných Američanov. Všetko hneď objasním.

V prvom rade je Staňa super človek a chalani si ju neskutočne vážia. Vždy, keď od nej prídu, počúvam chválospevy o zázračných rukách a hojivých účinkoch. Možno si niektorí z nich myslia, že je to nejaký náš lokálny šaman - Staňan. 

Určite ste si všimli, že to momentálne so zraneniami nemáme úplne ideálne, takže má Staňa roboty ako hasiči na Silvestra. Párkrát som sa s ňou už ale bavil o tom, že spolu podozrievame niektorých hráčov, že tam už nechodia kvôli zraneniam ale za ňou. Chalanom je tam proste dobre. Ležkajú si, oddychujú, pokecajú, čo to so Staňou a keď neplačú, občas dostanú aj cukrík alebo omaľovánku.

U nej sa z chalanov jednoducho stávajú deti, o ktoré sa stará ako o svoje. Podľa mňa prežívajú taký ten pocit, ako keď ste boli malí a mali ste tradičnú smrteľnú mužskú chorobu - soplík. Vtedy ležíte v posteli, tvárite sa, že sú to vaše posledné hodiny na tomto svete a mama vám nosí čaj,ovocie a časopisy. Ja neviem ako vy, ale ja som to vždy naťahoval najviac, ako sa dalo, aby som si to obskakovanie užil čo najdlhšie. A nebudeme si klamať, robím to dodnes. Viete ako to je. Keď má soplik žena, dokáže pri tom navariť, oprať, ožehliť a podpísať vám žiacku. Keď má soplik muž, leží v posteli, úpenlivo plače a vedľa na nočnom stolíku má položenú bibliu a závet. 

Aby som neodbočil úplne, keby sme Staňu nemali, basketbal by sme nehrali vážení spolufanditelia. Ona je človek, ktorý vykonáva „čiernu“ robotu (niekedy doslova), bez ktorej by sme nevedeli fungovať. Ostáva nám len držať jej palce a veriť, že všetkých soplikárov dá čo najskôr dokopy a do top formy. Staňa – VERÍME TI A ĎAKUJEME !

GRANT


Čím začať. Dovolím si tvrdiť, že rakúsky majster nám veľa problémov nenarobil. Krásnou ofenzívnou, nesebeckou a obetavou hrou sme Kapfenbergu počas zápasu odskočili aj na viac ako 20-bodový rozdiel. Ten napokon hostia stiahli, ale ja som mal pocit, že o výsledok sme sa neobávali ani minútu a zápas sme mali pevne v rukách. Nič to, na posledných štvrtinách ešte popracujeme.

Najlepším strelcom tohto zápasu bol Grant Sitton. Teraz mi úprimne povedzte, kto Grantovi na začiatku veril. Keď sa pozriete na prvý pohľad je to chudý človiečik s tvárou chlapčeka a účesom, ktorý vám mama robila, keď ste sa šli fotiť so šlabikárom. 

Ja si na ľuďoch veľmi cením originalitu. Nemám rád, keď sa človek snaží prispôsobiť situáciám a mení tváre a obleky podľa toho, s kým práve je a čo robí. Grant je neskutočne svojský. Štýlom obliekania, štýlom humoru a v podstate štýlom života. Byť sám sebou a byť na to hrdý, je tá najlepšia vec aká môže byť. 

Grant je trendsetter ako vínko. Naozaj ťažko vysvetliť, na čo narážam človeku, ktorý ho nepozná a nestrávil s ním čas, ale pokúsim sa. Kedy naposledy ste napríklad videli dospelého človeka, aby si v reštike dal do goliera servítku a spravil si z toho podbradník. Teraz si to predstavujete a príde vám to veľmi vtipné, ale ide o to, že keď to spravil Grant, tak to proste bolo ultra štýlové a nikto ani na sekundu nezapochyboval, že to tak má byť. Ľahké je trendy sledovať, ale na to, aby ste ich udávali, musíte mať odvahu a hlavne vám musí byť jedno, čo si myslia druhí. Grant si proste razí svoju cestu.

Najkrajší moment tohto všetkého ale je, keď vám toto chlapča nasúka v dvoch zápasoch 47 bodov a dá taký monster dunk, že polovica maďarskej výpravy dostala infarkt a druhá premýšľala, či sa im sníva, alebo Durant fakt podpísal u nás. Ja sledujem náš basketbal intenzívnejšie tak štyri sezóny, ale toto si naozaj nepamätám. To bola vražda v priamom prenose.

ZÁVEROM 


Posledný domáci prípravný zápas sme nedohrali. Niektorí tvrdia, že to bolo kvôli inzultácii, podľa mňa to však spôsobila informácia, že na jarmoku dochádza víno. Tak sme sa všetci zbalili a bežali preč. Aj vy ste sa už isto ponáhľali na kolotoče. 

Naposledy ešte pripomínam, že ak chcete vidieť Sittona dunkovať celú sezónu z rovnakého uhla, tak v pondelok a štvrtok predávame posledné permanentky. Takže, ak ste na to zabudli, alebo si všetko nechávate na poslednú chvíľu ako ja, tak tá posledná chvíľa práve nastala. 

A úplne na záver ešte pripomienka - cez víkend hráme v Leviciach, takže by bolo super, ak by ste nás prišli podporiť. A ak nie, tak nám aspoň držte palce. A ak nám palce nedržíte, tak len proste neviete, kde sa hrá najlepší basketbal.

Čaute